| Unforgetit a întrebat:

Ati vazut ce s-a intamplat in Japonia? Credeti ca va veni Sfarsitul Lumii(Apocalipsa)?

8 răspunsuri:
| Dean1996 a răspuns:

M-am săturat de astfel de întrebari, cum că ar veni sfârşitul lumii in 2012, nu, nu va veni atunci, eu nu cred.Va veni,normal,orice are un început,are si un sfârşit, dar nu în 2012, părerea mea.

| BigV a răspuns:

Categoric NU vine Apocalipsa! Mereu au fost oameni care au spus ca vine apocalipsa, insa uite ca nici pana acum nu a venit si exista multe motive pentru care nu ar veni nici peste 1000 de generatii!

| Cappuccinooo a răspuns:

Buna!
Cred ca toata lumea stie de dezastrul din Japonia.Desi majoritatea oamenilor le plang de mila,ei nu cedeaza,nici macar nu se plang,ci incearca sa repare tot ce s-a stricat in urma dezastrelor si sa revina la nivelul la care erau. Aceste evenimente neprevazute nu au facut decat sa ne arate din nou noua, romanilor, ca se poate trai si altfel.Adica probabil ca ai auzit ca in urma tsunamiul-ui apa a fost contaminata si inca este una din problemele majore din Japonia,dar cu toate acestea, oamenii de acolo au stat la coada ca sa-si cumpere apa de care aveau nevoie.
Bun, acum sa-ti raspund la intrebare.Nimeni nu stie cand va fi,asta daca va fi,sfarsitul lumii. Daca e sa ne luam dupa ce scrie in Bibilie, Apocalipsa a inceput deja:razboaie, epidemii, catastrofe naturale.Pe de cealalta parte au existat numeroase speculatii ca Sfarsitul Lumii ar fi in 2000. Iata ca ne aflam in 2011 si suntem in viata.Acum se spune ca va fi in 2012. Poate maine se va specula ca va fi in decembrie anul acesta, nu sunt decat niste opinii, nimic concret.
Incearca doar sa traiesti viata din plin si sa te bucuri de fiecare moment trait. Sper ca te-am ajutat kiss.Pa, pa!

| Simpluuu a răspuns:

Deci... axa Terrei este putin inclinata, motiv care "creaza " ca sa spunem asa, anotimpurile... daca nu ar fi axa Terrei inclinata noi nu am exista! Intr-o seara am auzit pe un post de televiziune ca un prezicator care a prezis cele doua razboaie mondiale si pericolul de la Turnurile Gemene, a prezis ca sfarsitul lumii ( apocalipsa ) va veni atunci cand axa Terrei nu va mai fi inclinata, fapt care poate dura chiar si 100000 de ani, deoarece acest lurcu nu se va realiza decat circa 2 milimetri pe an. Sper ca te-am lamurit in privinta aceasta. Asa va si apocalipsa!

| さいゆき a răspuns:

Daca mai postati intrebari din astea pe aici sigur va veni. Acum sa fim seriosi oameni buni, cutremure sunt de cand e lumea, inundatii la fel, explozii solare al fel, de razboaie nu mai am ce sa zic; ce s-a intamplat acum nu e nou. NU va veni nimic si va rog sa incetati odata cu intrebarile astea ca deja sunt de-a dreptul enervante.

| liiifeiispiiink a răspuns:

Nu,nu cred ca va veni! Tu stii cand mori?
Dumnezeu a spus ca nimeni nu va sti cand va muri.
Asa ca sfarsitul ne va lua pe neasteptate:d
NU iti face griji...

Succese!

| Chestiuţăă a răspuns:

Nu nu va veni. asta s`a intalplat pentru ca in perioada 18-23 martie s`a apropiat luna de pamant si trebuie sa se intample ceva inainte sau dupa... asta cu apropierea lunii se va mai intampla in 2029 parca :]

| DenisaAryana a răspuns:

Stiu ca esti speriat/a dar nu crede in prostiile astea. Poate ca prin Bucuresti va fi cutremur ca in Japonia dar daca esti prin Ardeal in zone cu munte atuci nu te speria. Unde sunt munti va veni doar semnul ca in alta parte este cutremur.Muntii ne vor ajuta pe cei din zonele montane.