| aLina_8828 a întrebat:

Ati vrut vreodata sa muriti?straight face
de ce?
de ce traiti?oh go on

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Am vrut linişte, pauză de la agitaţie, de la stres nu ştiu.Dar doar atât.Am vrut să se oprească tot pentru un timp că nu mai puteam face faţă şi voiam o schimbare.Nu îmi convenea nimic la mine, la comportament toţi mă acuzau.S-au mai remediat lucrurile, din fericire.

Am 14 ani.O viaţă întreagă înainte.Asta a fost doar începutul, dar urmează atâtea lucruri grele, le realizez.Numai când mă uit la câţi ani am automat îmi vine în minte că nu am motiv să mă gândesc la moarte,nimic nu mi-ar scuza gânduri din-astea.
Când mă gândesc că sunt oameni care ar face orice pentru viaţă,pentru o casă,pentru mâncare...să îi ajute şi pe ei cineva mă mulţumesc cu ce am.
Fiecare om are greutăţi,probleme, trece prin muuulte încercări dar nu putem să ne lăsăm doborâţi de ele, trebuie să existe ceva în noi care să nu ne lase.

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=NpSZa00-3eM

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Când ai să te izbești de necazurile vieții ai să înțelegi!
Pa, pa.

| Mao a răspuns:

Am vrut odata... sa vad cum e in Rai, Purgatoriu sau Iad. Dar nu am incercat sa ma sinucid sau ceva. Asteptam moartea. :]]

| 5SOS a răspuns:

Lasane cu intrebari de-astea

| kleorys a răspuns:

Ne nastem traim si murim este darul de la Dumnezeu!

| sweetyangel a răspuns:

Poate in momente mai dificile certuri, probleme financiare, probleme familiare dar dupa mi s-a parut o prostie viata este cel mai frumos dar pe care il avem si tb sal pretuim foarte si chiar daca ne este putin mai dificil sunt alti si mai necajiti decat noi si nu s-ar gandi niciodata la asa ceva si as avea o intrebare tu ai dori vreo data sa mori?:*:*:*

| blairelovesmusic a răspuns:

Da. Şi acum vreau să mor. Viața mea nu are sens.