| Floreenofficial a întrebat:

Atunci cand aveti de ales dintre doua lucruri foarte importante pentru voi (am patit-o), cu ce alegeti? Cu mintea sau cu sufletul?:-s

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu sufletul...winkingpentru ca trebuie sa simti ceea ce vrei...nu sa gandestibig grin

17 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Micul Print, neobisnuitul dar subtilui erou al lui Saint-Exupery, obisnuia sa spuna :'Vedem bine numai cu inima!"Inclin sa-l cred.

| Alisa a răspuns:

Sunt pusa intr-o astfel de situatie si am fost pusa de multe ori.
De obicei analizez totul, stau ma gandesc, pun toate variantele posibile, si in functie de ceea ce simt, aleg.

| Farcas a răspuns:

Mintea ma indeamna, sufletul imi spunehappy
Pana la urma e vorba si de ratiune. Dar eu iau decizi in majoritatea cazurilor dupa ce imi dicteaza inima.

| anss23 a răspuns:

Cu ambelebig grin

| LuS[z] a răspuns:

Pai perfer sa nu fiu neoita sa aleg dar daca sunt nevoit asa o fac pana la urma cu ambele

| Frogie a răspuns:

Depinde despre ce lucruri este vorba. De preferat cu ambele ca sa fiu sigura ca nu fac vreo greseala!

| Suzy a răspuns:

Cu minteawinking
sau amandouabig grin

| Alice_6278 a răspuns:

Aleg cu sufletul.

| Fuckin-Battlefield a răspuns:

Intr-un final tot cu mintea''aleg.desi la inceput ezit`big grin

| RainDrop a răspuns:

Ambele.

| angelinthedark a răspuns:

Aleg ce vreau... le aleg pe amandoua ca amandoua conteaza, iubire.

| anason a răspuns:

E greu cand esti pus in situatia de a alege.
Daca alegi cu mintea, vei avea tot timpul un of in suflet...
Daca alegi cu sufletul s-ar putea sa fii impacata tu cu tine, dar cand vei da de greu te vei intreba de ce te-ai pripit si nu ai stat sa judeci la rece situatia inainte de a lua o hotarare...

| Green a răspuns:

Cu ambele.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioanna2012 a răspuns:

Pai prima oara ma gandesc normal... le iau pe rand, si dupa ma gandesc daca aleg acel lucru va fi mai bine? cum ar fi < stau acasa si invat sa iau o nota mare la test sau ma duc cu prieteni in excursie?> daca nu inveti. e mai rau laughing nu il mai poti repeta dar o excursie se mai poate face oh go on

sper ca te-am ajutat

| spiridus_7223 a răspuns:

Cu inima, ca doar de asta se zice dai inimi tot ce cere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de situatie dar as incerc sagandesc cu ambele, putin din fiecare pentru a ajunge la rezultatul dorit.