| CelCareRamaneInUrma a întrebat:

Atunci cand pacientul moare in operatie, cine se duce sa spuna persoanelor apropiate? Se duce chirurgul sef(daca asa se numeste)sau oricine ar fi din cei care au participat la operatie?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De obicei medicul care l-a operat. Nu ai de unde sti daca l-a operat chirurgul sef.

| Eireann a răspuns:

"Chrirgul sef" se numeste mana intai si el/ ea are responasabilitatea de a anunta familia de rezultatele operatiei - oricare ar fi ele.

| Alverto a răspuns:

Chirurgul șef, fiindcă nu poți avea încredere în oricine a participat la operație.