| RoxYuuKikyo a întrebat:

Atunci cand simti ca nimic nu mai are sens, ca lumea sa prabuseste sub tine, ca moartea e mai buna ca viata ce ar trebui sa faci? Eu asa ma simt si nu mai pot. Am o viata cu toate visurile implinite dar de ce ma simt goala pe dinauntru? E nosrmal ca o fata de 12 ani sa gandesca asa? Nu mai pot. M-am saturat. Nu vreau sa ma sinucid pentru ca nu as vrea sa'i vad pe parintii si familia mea ca plang. Ce ar trebui sa ma ridice din nou in picioare?

Răspuns Câştigător
| xCatastrophe a răspuns:

Buna!
mergi inainte chiar daca este foarte greu vei mai intampina pe parcurusl vietii astfel de momente si de fiecare data trrebuie sa mergi mai departe
si stii de ce?
pentru ca tocmai astea sunt lucrurile care ne dau putere care ne invata
care ajuta la maturizarea noastra
tu nu ai precizat de ce ce natura e problema ta desi nu te cunosc sunt sigura ca in viata ta sunt o multime de lucruri pentru care te poti bucura de ele fiindca exista
e normal sa te simti asa dar gandeste-te ca nu e bine sa te inchizi in tine da ti acolo ascuns toate frustarile tale
vb cu parintii chiar daca ai impresia ca nu te pot ajuta cu ceva
iesi cu prietenii distreaza-te fa lucrurile care iti plac asa de mult, adu-ti aminte de clipele in care era f fericit
si ai sa vezi ca totul o sa revina la noormal
sper ca te-am putut ajuta
P.S Speranta moare ultima!
De ce sa te stresezi? Esti tanara...Aaa si uite o melodie care sa-ti ridice moralul:D: http://www.youtube.com/......ttp?/watch

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai nevoie de o consiliere psihologică.
Pa, pa.

Apache
| Apache a răspuns:

Din cate am vazut, mai toate pustoaicele de vreo 12 ani.au la varsta asta cate o criza in care cred ca toata lumea e impotriva lor, si nu mai au de ce sa traiasca!
eu iti spun sincer ...si daca vrei sa intelegi treaba ta!
maturizeaza-te.si inca repede!
nu iti dai seama dar viata are prostul obicei sa iti dea niste palme din care nu te mai scoli ...si nu treci peste ele decat daca te-ai maturizat putin!
din pacate.mai devreme sau mai tarziu o sa aflii pe pielea ta!

| Libelle a răspuns:

Voi nu ati inteles...

Ea are tot,cica toate visurile implinite.
Nu mai are la ce visa, e derutata de "prea bine"

iarta-ma ca ti-o spun, dar ceva care sa-ti arate din ce naste suferinta.

| harciog a răspuns:

Trebuie sa vezi cit esti de slaba.Constientizezi toate timpeniile ca fiind necazurile tale dar compara-le te rog cu ale altor fete de virsta ta in timpul razboiului.Erau violate si aruncate ca niste cirpe, de multe ori cu copil in pintece, erau batute si moarte de foame si singura dorinta era sa ramina in viata.Si tu te plingi ca esti distrusa? Nu exista decit doua cuvinte sa exprime exact ce simt; Hai sictir.

| nextlevel999 a răspuns:

Nu mai asculta dupa alti,mesaje trimise prin intermediul cantecelor, fa ce spune popa nu ce face el, si plus de alata ai 12 ani este normal sa gandesti asa in ziua de azi
dar nu te speria o sa-ti treaca, gandeste ca sunt miii de copiii fara mama si tata si ei lupta pentru viata lor.

| Bijou a răspuns:

De ce oare simti toate lucrurile astea? S-a intamplat ceva grav in viata ta? Ai doar 12 ani si nu e normal. Stai de vorba cu cineva si spune-i ce simti.

| Loredana_5130 a răspuns:

Ai grija de tine...fii optimista! Gandeste-te ce poti face sa te simti bine.Nu ai prietene? Prieteni?