| Lovelypeaches100 a întrebat:

Au voie sa iti treaca profesorii 1 daca nu iti faci tema? In timp ce e scoala de asta online?

13 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Spune și tu că ți-a "picat" netu și gata!

| Mosotti a răspuns:

Nota 1 se da pentru copiat, nu pentru altceva. Si in mod normal nu are voie sa dea nota pentru nefacere tema, ci doar pentru verificarea cunostintelor, cam asa e regula.

| Lovelypeaches100 explică (pentru Mosotti):

Ok multumesc

| sierra1 a răspuns (pentru Mosotti):

Nota 1 se dă și pentru situația in care știi... nimic

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru sierra1):

Eu unu nu am auzit, se dadea 2 in anii 90. Dar nu te contrazic, poate acum s-o da si 1 pentru nestiut nimic.
De fapt ai dreptate, nu scrie nicaieri ca se da doar pentru copiat, zice ca se da pentru copiat. Ca de fapt daca si la lucrare ai punctul din oficiu, de ce ti-ar mai da inca unul aiurea.
Insa in nici un caz pentru teme nefacute, noi lua 3 pentru asta desi nu era normal, scoate-ma la tabla sa vezi ce stiu.

Asa m-am certat cu profa de mate in liceu, pai stai domne, n-am facut tema ca am avut alte treburi, dar stiu. Venit parintii, director, s-a rezolvat. Ca le faceam in general, dar mai rar nu faceam.

| Mosotti a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

La noi se dadea 3.

| sierra1 a răspuns (pentru Mosotti):

Orice barem (vezi la cls 8 de ex) pornește din 10 oficiu (max fiind 100) nu faci nimic, rămâi cu cele 10 din 100 adică nota unu

| Mosotti a răspuns (pentru sierra1):

O fi, inainte nu era asa, luai 2 daca nu stiai nimic.

| sierra1 a răspuns (pentru Mosotti):

"inainte nu era asa"?!
- spune-mi vreun barem de notare ce incepe de la 2!

| Mosotti a răspuns (pentru sierra1):

Asa era pe vremea mea, nu am vazut 1, aveam in clasa tufe de venetia la liceu (era liceu industrial) care nu scriau nimic, luau 2. Eu zic ce am trait la mine, in rest nu stiu.