| MCRgurl a întrebat:

Avem persoane din comunitatea LGBT? Daca da, cum v-ati dat seama ca nu sunteti heterosexuali?

25 răspunsuri:
| MCRgurl explică:

Aici e cuvantul lor impotriva cuvantului meu, cum ar veni.Nu aduc nici ei nicio dovada concreta.Eu am citit ca homosexualitatea e nativa si nu se poate schimba.Dar eu o sa cred ce vreau iar tu vei crede ce vrei.Adevarul ramane un mister.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru MCRgurl):

Mai precis este vorba de cuvantul tau care esti un nimeni impotriva rezultatelor unor studii facute de oameni competenti.

| RAY a răspuns:

Eu as vrea sa fiu asexual, am cunoscut o lesbi era ca un om normal, a descoperit la pubertate asta

| Staind a răspuns:

Let the Gay Be Tormented.

| MCRgurl explică (pentru Staind):

De ce te bagi daca nu imi poti da un raspuns la intrebarea pusa?

| Teffan a răspuns:

Nu cred ca-ti va raspunde nimeni din comunitatea lgbt, la aceasta intreabare, din pacate.
Din cauza unor scarbe de oameni, de-alungul istoriei(precum Coalitia pentru Familie), sunt considerati extraterestri.
E foarte foarte rau ca se intampla asta.

| MCRgurl explică (pentru Teffan):

Nu imi faceam mari sperante ca va raspunde cineva laughing dar chiar eram curioasa sa stiu cum au trecut prin asta si cum au ajuns la concluzia ca au alta orientare sexuala.Coalitia pentru Familie mi se pare cea mai mare prostie.Cu ce naiba te incurca pe tine ca altii nu vor aceleasi lucruri si stiluri de viata ca tine? Asupra chestiilor chiar dezgustatoare care se intampla in tara nu stiu sa atraga atentia si sa se opuna, insa cand vad 2 tipe/2 tipi ca sunt impreuna, gata.Crima.Hai sa le ignoram toate drepturile.

| Teffan a răspuns (pentru MCRgurl):

E de stiut si ipocrizia homofobilor(in special barbati):
Scot fum pe nari si trec peste lume ca tancurile, pentru a-si promova frustrarea nejustificata logic, dar se mast*rbeaza cand vad pe 2 femei ****-se, pe pornhub.

| Teffan a răspuns (pentru Teffan):

****Se mastur*eaza pe 2 femei etc***

| MCRgurl explică (pentru Teffan):

E de stiut ca 2 lesbiene atrag atentie pozitiva de multe ori, insa 2 gay sunt priviti de parca tocmai ar fi omorat 5 oameni.Deci da, e si multa ipocrizie.Dar mna, e frumos doar sa te uiti la ele pentru ca te excita.Doamne fereste sa le lasi sa se casatoreasca sau sa adopte copii.Doamne fereste, cum sa permitem asa ceva?

| Teffan a răspuns (pentru MCRgurl):

Sunt convins ca un cuplu homosexual poate fi la fel de bun ca o familie heterosexuala, sau, chiar si mai bun.

Se cunosc cazurile extrem de frecvente in familia heterosexuala, cazurile "sexiste", comform carora barbatii sunt superiori femeilor.Mentalitatea asta s-a pastrat de cand lumea,intr-o doza mai mare sau mai mica, din cauza unei alte porcarii, numita si crestinism.

Homosexualii se detaseaza complet de aceasta mentalitate, pentru ca, sunt 2 persoane de acelasi sex in cuplu,deci sexismul este eliminat automat.
Prin urmare,nu cred ca mai exista "violenta domestica" in cazul lor.

Bineinteles,acum nu sunt de acord sa existe doar cupluri homosexuale,nici n-are cum.

Doar ca,consider ca,aceasta minoritate, poate dezvolta o familie foarte armonioasa, contrar opiniei publice.

Pe de alta parte, in momentul de fata, sa fii homosexual(mai ales un cuplu de 2 barbati) si sa ai un copil din adoptie,este ceva nepotrivit,in contextul societatii actuale.
De ce?
Pentru ca,pana scapam de toti homofobii si de toata discriminarea(macar o mare parte,in cateva sute de ani,cred, probabil, dupa disparitia crestinismului), un copil crescut in acest mediu va fi FOARTE FOARTE batjocorit, din pacate.De asemenea si abuzat de bullies.Si va fi foarte rau pentru el.

| MCRgurl explică (pentru Teffan):

Ai foarte mare dreptate in ceea ce ai spus.Te contrazic doar la o parte. Exista violenta domestica si in randul lor.Cel putin la lesbiene am auzit ca e un procent destul de mare.Si evident, nu se poate sa existe doar cupluri homosexuale deoarece ar duce la sfarsitul umanitatii, neavand posibilitatea de a produce noi oameni.Dar...nu cred ca merita atata ura.Si de asemenea nu cred ca vom scapa de crestinism.Dar si daca am scapa, tot nu ar fi mai putina ura aruncata in directia cuplurilor de genul.Homofobi vor exista mereu pentru ca persoanele lgbt vor fi mereu o minoritate.

| Teffan a răspuns (pentru MCRgurl):

"Dar si daca am scapa, tot nu ar fi mai putina ura aruncata in directia cuplurilor de genul."

Si asta e adevarat pentru ca influenta crestinismului asupra lumii,le-a intrat oamenilor in sub-constiente.
Prin urmare,orice om de o alta religie,sau ateu,poate fi homofob.

Dar,aparitia religiilor brahamice reprezinta principala cauza a homofobiei.
In antichitate,homosexualitatea nu era deloc ceva considerat taboo.
Alexandru cel Mare,cel mai mare cuceritor din lume,a fost bisexual,si intretinea orgii la curtea de palat.(cuvantul orgie,nu il folosesc in sens rau,ci intr-o fantezie normala)

Homosexualii(si gay si lesbiene) sunt unii dintre cei mai discriminati oameni,de carte oameni.
De ce?

Pentru ca sunt altfel.

De ce sunt altfel?
Asa au vrut ei, sau exista factori de mediu si cauze genetice?

Un Dumnezeu care se autoproclama iubitor, ii uraste?
Atunci de ce crestinii ii urasc si militeaza impotriva lor?

E subiect complex, foarte complex.

Cert e ca, nu e corect.
Sper sa prind ziua in care sa vad 2 baieti sarutandu-se pe strada, fara rusine, fara ochi de ura si cuvinte gen "uite poponarii", scuipate cu scarba pe gura.
Si daca o sa am copil, ii voi spune ca acest act intre 2 barbati este pe aceeasi lungime de unda cu sentimentul dintre mine si mama lui.

Pe mine ma bucura foarte mult genul de eveniment protest impotriva homofobiei si PENTRU drepturile homosexualilor, la care ia parte de fiecare data Remus Cernea, cel mai mare activist pentru drepturile minoritatilor sexuale din Romania.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Teffan):

La un medic ai incercat?

| MCRgurl explică (pentru Teffan):

Nu e neaparat crestinismul, dupa parerea mea. Oamenii, fie ca sunt influentati de religie sau nu, tot vor uri tot ceea ce nu inteleg.Si cum sa le ceri unor oameni atat de limitati sa inteleaga ca sentimentele alea dintre 2 oameni sunt la fel ca la 2 heterosexuali, doar ca apar mai rar? Si de asemenea eu m-am documentat asupra subiectului si din cate am citit, NU e o alegere.E genetic, se nasc cu atractia asta.Doar ca, asa cum am zis, se intamlpla mai rar pentru a nu duce la extinctia speciei.Nu,aici nu e doar crestinismul.E prostia pura a oamenilor.

| Teffan a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Sa ma duc eu la medic?

| Teffan a răspuns (pentru MCRgurl):

Pai nu e o alegere.
Si eu am spus asta prin intreabri retorice.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru MCRgurl):

Ne pui ceva la dispozitie care sa dovedeasca ca e genetic? Si nu inteleg ce legatura are dragostea de care spui cand homosexualitatea e definita in termeni de sex. Ar trebui sa se denumeasca homoiubareti.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Teffan):

Daca nu vrei sa scapi de patima orgiilor nu te du.

| MCRgurl explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Un search pe google te rezolva, daca esti interesat de subiect.

| Teffan a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

N-am participat vreodata la o orgie.
Nici heterosexuala, nici homosexuala, nici bisexuala.

Dar daca vrei sa ne mai certam, ne certam.
Mai da-mi o replica homofoba odata, ca sa incepem.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Teffan):

Eu nu am nici un chef de cearta pentru ca sunt un om rational si nu sunt implicat in sentimente oarbe. Eu am ca arme argumente iar tu jignirile pe care le aduci in mod gratuit, se vede ca nu putem fi parteneri de discutie. Caracterul principal al unui forum este constructivul, schimbul de experiente/pareri, cunoasterea celor de langa noi ca sa stim printre ce oameni ne invartim ca sa ne putem intelege mai bine, sau macar sa ne suportam mai usor. Cum tu faci declaratii de razboi eu ma retrag, nu am nevoie catusi de putin nici de furia nici de dragostea ta ca sa traiesc. In acelasi mod procedez cu orice om care imi displace fara sa urasc pe cineva si nici sa iubesc nu sunt obligat.

| Teffan a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Bine.
Hai sa purtam discutie civilizata, atunci.

Prezinta-ti argumentele si ratiunea.

| Teffan a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Cu cuvintele tale, te rog.
Sa nu-mi dai linkuri.

Vreau sa compui ceva pentru mine, ceva inteligent.

| mataestefrumoasa a răspuns (pentru Teffan):

Uite ce fatalau e, nu ti-a mai raspuns din 2017