| Raresuraresu a întrebat:

Aveti colegi nesimtiti la munca? si daca da cum faceti sa nu va enervati sa nu cedati psihic, iar cand spun asta de genul"animale" nu oameni

7 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Bună,
Ignoră-i! Ignoranţa doare cel mai tare.
Numai bine!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

In armata sunt destui

| Axys a răspuns:

Sal pritene cel mai bine e sa nu cazi la mintea lor evitai cautati de trebusoara ta pentru ca daca le dai atentie mai tare i intarati ca ei o fac din anunit scop sau na poate din ciuda dar cel mai bine nu de la importanta daca iti zic ceva raspundele cu aceeasi masura daca sa zicem ca vorbesc vulgar vorbeste cu seful fale o reclamatie si ai terminat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa este si la scoala. Si da exista oameni de genul asta, pe care pur si simplu ti-ai dori sa dispara. Dar gandeste pozitiv si nu asculta orice auzi in jur sau orice iti spun. Nu te ajuta cu nimic daca te enervezi. Astfel iti provoci singur rau.
Incearca sa-i ignori, si stiu ca nu sunt de ignorat, dar macar incearca. si daca ai facut asta deja, m-ai incearca. Si nu ii confrunta. Nu duce la nimic asemenea comportamente.

| Chamberlin a răspuns:

Le spui ca nu ai timp sa vorbesti cu ei ca esti destul de obosit(a) si ai multa munca de facut.

| Vi003 a răspuns:

Lume multa, oameni putini! Ignora-i, fereste-te de ei, ocoleste-i...Astfel de indivizi actioneaza in haita si sunt periculosi. Grija!

| alyeualy a răspuns:

Eu nu lucrez dar merg la scoala si sunt clasa a 8-a.Si la mine in clasa sunt "animale" care se iau mereu de mine.Eu nu ii bag in seama sau merg la alti colegi cu care a inteleg si cand "animalele" ma vad ca eu chiar ma distrez indifernt de ce spun ei aproape ca cedeaza ei psihic in locul meu.