| Noitra a întrebat:

Azi dimineata am scapat termomentrul de camera si nu s-a spart dar cred ca s-a crapat putin deoarece nu erau bilute de mercur pe jos. Am lasat termometrul si rabatat geamul dupa am plecat la scoala. Cand am venit in camera era un miros ciudat si termometrul arata 7 grade celsius deci e posibil sa se fi evaporta mercur deoarece in camera erau 22 de grade... Am aerisit camera cam 2 ore si nu mai miroase nimic. Am gasit pe net ca cele de camera sunt cu spirt de culoare rosie al meu era cu albastru.

Răspuns Câştigător
| Brâncuşi a răspuns:

Nu-i ceva de speriat, sunt multe chestii similare dar nu dăunează dacă s-a evaporat este deja... Cel mai grav este să îl bei totuşi este foarte bine că ai aerisit camera şi totul este în regulă. Fi de acum mai atent să nu cumva să fie vreun animal prin preajmă nu de alta dar îi dăunează pe viitor.
O zi minunată!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mercurul nu este nici rosu nici albastru.Si cata substanta poate fi intr-un tubulet asa mic de la un termometru incat sa miroasa in camera? Si cu geamul deschis.Hai, mai gandeste-te.

| mona a răspuns:

Ai aerisit camera, nu mai exista nici un pericol

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

E bine că ai aerisit dar mai aerisește măcar vreo jumătate de oră să fie și mai OK

| homosapienbone a răspuns:

Care era intrebarea?