| Batman_3206 a întrebat:

Azi mi-am adus aminte de ce ne-a zis profu de religie o data. Ne-a zis ca copiii nascuti din parinti care au mai fost casatoriti au anumite probleme. La fel si copiii care sunt botezati mai tarziu. Nu cred acest lucru. Ce parere aveti? Daca chiar au probleme, ce probleme au?

3 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Eu nu am auzit de chestia asta si nici nu cred sa aiba anumite probleme, ce probleme ar putea sa aiba? confused thinking
eu staim ca cei care nu sunt botezati deloc parca nu li se iarta pacatul stramosesc, dar daca sunt botezati mai tarziu nu cred ca au vreo problema

| OanaG a răspuns:

Cred ca profesorul ala nu e intreg la cap, am o cunostinta care si-a botezat fetita la 6 luni, si a patit ceva are vreo problema? La 2 ani e o frumusete de fata.

Eu nu cred nici chestia cu cei care au mai fost casatoriti, e nebun omu`happy

| DakotaRoyse a răspuns:

Nu văd că ar fi o problemă.
Sunt unii părinţi care nu îşi duc copilul la botez, dar copilul creşte şi îşi face singur botezul şi la 20 de ani. Are ceva? Nu.
Şi ce legătură ar avea un divorţ sau o recăsătorie cu sănătatea mintală a copilului? Niciuna.