| Iasminamaryia a întrebat:

Ba frate... O prietena imi zicea ca a ieșit dintr-o gașca pentru ca ieșeau mereu cu o tipa de acolo fara sa o cheme si pe ea si ghiciți ce, exact același lucru face si ea acum, mereu cand ieșeam afara cu prietenii mei o chemam si pe ea, efectiv mereuu si acum iese cu ei fara sa ma mai cheme si pe mine, nu e prima oara dar asta mi s-a părut cea mai nesimțită fază, am sunat-o si am întrebat-o daca iese, mi-a zis ca e deja afara si am intrebat-o unde, ea "mergem pe faleza" si pentru ca nu sunt nostradamus ca sa stiu unde mai exact se duc am zis ca nu stiu unde vine si un băiat cu care ma înțelegeam foarte bine a zis "se mai întâmplă" dar intr-un mod de ala asa de sictirit gen "bun si, ce-mi zici mie?" si am zis "bine, lasă, ies si eu mai tarziu dupa ce va întoarceți" ea "ok, paa" asa de ușurată de parca i-a căzut o piatra de pe inima... Stau si ma gândesc, de ce dracu se plângea la mine ca vai nu o cheama si pe ea nu stiu ce cand ea acum face exact același lucru, de ei sa nu mai zic ca acum stau mai mult cu ea decât cu mine si nici nu stau la 1000 de km distanta ca sa zici ca vai daca o chemam si pe ea întârziem foarte mult, nu, ajungeam sa ma întâlnesc cu ei in maxim 10-20 min(depinde de locul in care s-au întâlnit)?
Ce ar trebui sa fac? Ma simt aiurea ca pe mine ma dau pe dinafara cum s-ar zice

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

O dată ce aveti un grup de prieteni vorbiti toti intre voi.Inainte de a te întreba de ce face ea chestia asta, intreaba-te de ce restul prietenilor nu te anunta si cheamă si pe tine ei.

| Mosotti a răspuns:

Ar trebui sa gasesti alti prieteni care te vor, si sa-i lasi pe astia, e f simplu.