| SkandallKamataru a întrebat:

Ba voi credeti in fantome?

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Prima:dar am zis ca nu sunt intimplari prea mari doar marunte-deci am dormit o perioada in camera unde a murit bunica, si ma uitam eu asa (vara!)la televizor la ceva dupa miezul noptii ca am lucrat pana la 23 si am venit acasa cam pe la 23.30, ei si asa uitindu-ma la tv a pocnit ceva foarte tare linga patul unde eram in jurul caloriferului.La care eu m-am speriat si am zis :bunica stai cuminte ca nu stiu ce o sa fiu in stare sa fac altfel! si pe urma nu a mai fost nimic.A doua, la cateva zile dupe ce a murit si a fost inmormintarea lui tata am adus cateva carti acasa ce erau ale lui.La zece minute dupa ce am pus cartile in biblioteca a fost un pocnet enorm in camera in regiunea cartilor.A treia asta deja ingerul ocrotitor a fost(eu cred in Divinitate) lucram la un supermarket si am mers in depozit dupa niste bauturi sa le expun si in depozit erau asezate bauturile sticla linga sticla ca si soldatii.Umblind eu acolo si punind in cos bauturile ce trebuia sa le scot, deodata ma speriu enorm:cade o bara de metal de sus si fiind singura in depozit era clar ca daca se spargeau sticlele trebuia sa le platesc.Si minune! bara de metal(nu era prea groasa)se opreste exact in spatiul gol dintre doua siruri de sticle! A parta era acus vreo 3-4 ani, aveam agatat de minerul de sus al unui dulap un ornament de brad si fiind trecut de anul nou aveam de gind sa-l scot de acolo dar dupa cateva incercari nereusite caci prea l-am legat bine, si deocamdata m-am lasat pagubasa, intr-o noapte dupa ora 24 eu fiind semiadormita aud un zgomot parca ar fi cazut ceva-adica ornamentul pe care eu nu reuseam sa-l scot nicicum a cazut la pamint! A cincea tot acus vreo 3-4 ani.Cand sterg eu praful ca de obicei pe mobila numai zaresc 3 bucati de biscuti puse linga un bibelou.Si eu eram convinsa ca nu eu le-am pus, plus ca erau biscuiti cu o inscriptie intr-o limba pe care nu-l cunosc! eu ok mai cumparam biscuiti dar eu mereu cumparam si cumpar biscuti romanesti! si e clar ca eu nu am pus asa ceva acolo! Deci sunt lucruri marunte, dar care atunci cand s-au intimplat mi-au dat de gindit.

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu bă.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sub nicio forma.

| SkandallKamataru explică (pentru suntserios):

De ce nu crezi? Ai si un studiu care sa spuna ca nu exista sau iar iti dai cu parerea laughing

| suntserios a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Studiu că există fantome? Haha. Ce urmează, Andrew Tate sa respecte femeile? Haha

| SkandallKamataru explică (pentru suntserios):

Pai le respecta si le iubeste

| ReddY25 a răspuns:

Nu,tu?

| SkandallKamataru explică (pentru ReddY25):

Da ba cred ca am avut cateva intamplari paranormale

| ReddY25 a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Inchina-te

| gemeni6226 a răspuns:

Daca fantoma inseamna energie care se manifesta cand nici nu te astepti cred ca am avut vreo 4 intimplari, dar nu ceva care sa fie inspaimintatoare ci ciudate.Nu exclud existenta unor astfel de energii.

| SkandallKamataru explică (pentru gemeni6226):

Imi zici si mie ca si eu sunt cu supranaturalele

| gemeni6226 a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Prima:dar am zis ca nu sunt intimplari prea mari doar marunte-deci am dormit o perioada in camera unde a murit bunica, si ma uitam eu asa (vara!)la televizor la ceva dupa miezul noptii ca am lucrat pana la 23 si am venit acasa cam pe la 23.30, ei si asa uitindu-ma la tv a pocnit ceva foarte tare linga patul unde eram in jurul caloriferului.La care eu m-am speriat si am zis :bunica stai cuminte ca nu stiu ce o sa fiu in stare sa fac altfel! si pe urma nu a mai fost nimic.A doua, la cateva zile dupe ce a murit si a fost inmormintarea lui tata am adus cateva carti acasa ce erau ale lui.La zece minute dupa ce am pus cartile in biblioteca a fost un pocnet enorm in camera in regiunea cartilor.A treia asta deja ingerul ocrotitor a fost(eu cred in Divinitate) lucram la un supermarket si am mers in depozit dupa niste bauturi sa le expun si in depozit erau asezate bauturile sticla linga sticla ca si soldatii.Umblind eu acolo si punind in cos bauturile ce trebuia sa le scot, deodata ma speriu enorm:cade o bara de metal de sus si fiind singura in depozit era clar ca daca se spargeau sticlele trebuia sa le platesc.Si minune! bara de metal(nu era prea groasa)se opreste exact in spatiul gol dintre doua siruri de sticle! A parta era acus vreo 3-4 ani, aveam agatat de minerul de sus al unui dulap un ornament de brad si fiind trecut de anul nou aveam de gind sa-l scot de acolo dar dupa cateva incercari nereusite caci prea l-am legat bine, si deocamdata m-am lasat pagubasa, intr-o noapte dupa ora 24 eu fiind semiadormita aud un zgomot parca ar fi cazut ceva-adica ornamentul pe care eu nu reuseam sa-l scot nicicum a cazut la pamint! A cincea tot acus vreo 3-4 ani.Cand sterg eu praful ca de obicei pe mobila numai zaresc 3 bucati de biscuti puse linga un bibelou.Si eu eram convinsa ca nu eu le-am pus, plus ca erau biscuiti cu o inscriptie intr-o limba pe care nu-l cunosc! eu ok mai cumparam biscuiti dar eu mereu cumparam si cumpar biscuti romanesti! si e clar ca eu nu am pus asa ceva acolo! Deci sunt lucruri marunte, dar care atunci cand s-au intimplat mi-au dat de gindit.

| Theo94 a răspuns:

Nu stiu, sunt neutru cu privire la existenta fantomelor, spiritelor, etc.
Dar daca exista este o diferenta intre ce ar exista in realitate si ce vezi in filme, seriale, animatii, etc.

| Ilovedinero a răspuns:

Fantome nu, spirite da, am avut niste intamplari nasoale sa spun asa

| CatenaccioStyle a răspuns:

E un subiect prea complex ca sa ne dam cu parerea. Stiinta si religia se bat cap in cap de multe ori insa un lucu e cert, noi oamenii suntem niste energii in Universul asta infinit si vast, cine stie in ce te transformi dupa moarte asta daca se va intampla ceva, nu exista dovezi concrete ca exista ceva dupa moarte dar mai ales existenta fantomelor, singura dovada sunt ochii tai si propria experienta, eu privesc rezervat momentan, poate exista cevawinking poate nu.