| RAY a întrebat:

Baieti care fac parte din comunitatea MGTOW sunt pe aici?

33 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu cred în căsătorie și în a fi cu cineva până la adânci bătrâneți. Consider că trebuie să ne iubim atât cât are sens și putem contribui cu adevărat la viața celui de lângă noi. Asta se traduce în poate o singură seară de sex, o săptămână, câteva luni, eventual 1 - 2 ani. Viața vine cu noi provocări, dobândim noi informații și vom simți altfel peste un timp. E normal ca lucrurile care odată ne uneau cu o persoană acum să fie chiar cele care stau în calea unei relații sănătoase. Pentru că fiecare persoană e unică și are o destinație diferită. Nu cred în etichete deci nu pot spune că fac parte din această comunitate. Superficial, din ce am văzut citind pe scurt despre acest fenomen, pot spune însă cumva că se intersectează cu viziunea mea despre sexul opus și relațiile de cuplu.
Nu cred că femeile sunt proaste, inferioare, că nu ar trebui deloc să ocupe poziții de conducere sau că nu ar trebui deloc să acceptăm să facem sex sau să avem relații cu ele. Mi se pare aberantă o astfel de abordare.
Totuși consider că fiecare persoană are nevoie de un timp cu el în care să își pună ordine în gânduri și să descopere cum poate ajunge la îndeplinirea propriilor vise. Ca să fii cu adevărat fidel realizării unui obiectiv măreț e nevoie să ai atitudinea unui om de știință. Care se încuie în laborator și apoi aruncă cheia pentru câteva luni sau ani chiar. Nu poți face asta când ai un partener de viață care are nevoie de tine să îl ajuți să evolueze, să îl iubești atunci când merită mai puțin, să îi oferi diverse aventuri, experiențe noi, etc. E frumos să fii într-o relație de cuplu în care iubirea chiar este un numitor comun. Este însă o tragedie ca viața să fie doar formată din aceste relații și momentele în care le porți doliul. Viața este cu mult mai mult decât atât, iar pentru mine orice relație trebuie urmată de o perioadă de undeva între o jumătate de an și un an jumătate de lipsa oricărei interacțiuni forțate. Asta te ajută pe tine să evoluezi dar în același timp este cadoul tău pentru următoarea parteneră care va întâlni o versiune mai bună a ta decât ultima parteneră. Cine știe, la un moment dat, o viitoare poate fi chiar una din fostele. Drumurile vi se pot intersecta iarăși după ce vă treziți amândoi temporar din nou pe același drum, chiar dacă destinația va fi în continuare diferită. Suntem meniți să fim pasageri în viața celorlalți, dar să îi iubim pentru eternitate.

| Drimmero a răspuns:

Ura contra ura, e contraatac pentru feminism, niste penibilitati,, atat alea cat si astia.

'Heterosexuali care urasc femeile', nu cumva e gresit termenul de heterosexual?

| RAY explică (pentru Drimmero):

Nu despre asta e vorba man, cine ti-a spus asta minte, nu uram femeile

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Daca nu asta se promoveaza, atunci ce anume?

| RAY explică (pentru Drimmero):

Nu asta se promoveaza ura fata de femei, pur simplu e forma de a reactiona la ceea ce este feminismul extrem, plus multe adevăruri despre femei

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Dupa cum ma asteptam, pierdere de vreme ))))))

| RAY explică (pentru Drimmero):

Nu chiar ofera multe explicati, mai ales daca ai suferit in iubire isi ofera sprijin

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Prostii, parerea mea

| RAY explică (pentru Drimmero):

Nu chiar eu spun ca e ok, daca stii engleza vezi cateva video

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Engleza e ultima problema la mine.

Vrei sa-mi zici ca ai putea gasi consolare intr-o comunitate? E pierdere de vreme cu asa ceva,, Ray.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Sa sti ca pe multi le-au ajutat, nu pe mine ca nu au cu ce

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Singurul ajutor trebuie sa fii doar tu, doar tu stii cum sa te scoti din situatii de genul pentru ca esti singurul care intelege situatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut o intrebare de genul zilele trecute. Cand l/am intrebat pe hahaler ce inseamna sa fii MGTOW ma lua "cauta pe net". MDa, ce sa zic. Asa e cand esti prost si te dai mare ca faci parte din ceva, dar nici tu nu stii ce e acel ceva.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Aiurea sa scrii ca ai habar ce e un lucru si sa trimiti omul la cautare, e o reactie normala la feminismul extrem din partea barbatilor

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Aha. Pai te intreb si pe tine atunci daca zici asta. Ce inseamna sa fii MGTOW?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ti-am spus e o reactie normala a barbatilor asupra feminismului extrem, ce inseamna a fi MGTOW? a vedea cum sunt femeile cu adevarat parerea mea

| WithinShadows00 a răspuns (pentru RAY):

Majoritatea femeilor in viziunea celor din MGTOW intra intr-o categorie mare si lata: profitoare si vor un provider, dar cu mai multe drepturi ca ei. Cand acest lucru nu merge rezulta in conflicte.
MGTOW nu e nici pe departe ce prostii crede Drimmero. E un curent format tocmai ca raspuns la rasfatul femeilor de mici copile cand li se da papusa Barbie si sunt impregnate cu tot felul de aspiratii feministe bolnave, ba ca e printesa lui tati, femeia face, femeia drege.

| Drimmero a răspuns (pentru WithinShadows00):

Nu ai sesizat nici acum ca ma amuz atat la pseudo-feministele alea de maxim 16 ani, cat si in fata acestei 'asociatii'?

| RAY explică (pentru WithinShadows00):

Ai dreptate, asa e

| WithinShadows00 a răspuns (pentru Drimmero):

MGTOW nu e de luat in ras fiindca fundatia "asociatiei" este una formata pe probleme mult mai reale si apasatoare. Feministele in general latra unde nici nu mai e nevoie.

| Drimmero a răspuns (pentru WithinShadows00):

Le-am vazut : ' toti barbatii sunt porci, profitori si urati' sau cum ne numesc ele, asta datorandu-se faptul ca ori nu au fost bagate in seama de baiatul visurilor, ori ca s-au despartit si au decis sa sa-ti formeze o ura impotriva naturii barbatului.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Aha. Daca te doare ( si stii engleza bine ) cauta pe Youtube pe unu Sandman. Scoate video-uri zilnic. Imi place sa arunc cate un ochi din cand in cand pe canalul lui. Imi plac ca cei care platesc sa puna o intrebare isi mai si zic povestea de viata din cand in cand. Foarte interesante. Imi aduc aminte de 2 povesti in special. El parca avea 22 23 de ani si era cu una de 18 ani. Cand au iesit la inceput nu era mare bogat dar in timp a obtinut un loc de munca care platea foarte bine. A dus/o pe ea in Dubai si in alta parte in vacanta. Dar panarama il inseala cu un boschetar iesit din inchisoare. Culmea unu care spunea ca nu vrea iubitul ei sa ajunga asa. Adica cu cazier si plin de steroizi. Pana si familia ei a facut/o albie de porci cand a auzit ce a facut. Spunea ca nu v/a mai gasi baiat ca asta (care l/a inselat) vreodata. El era genul de prost care o ducea in vacante doar pe banii luii, la restaurante mereu mancau pe banii lui, nici nu prea il baga in seama. Adica ea statea pe telefon si el vorbea cu sticla de vin. Dar asa e cand esti mai tantalau si nu iti dai seama ce om ai ca partener presupun.

A doua. Un cuplu casatorit nu stiu de cati ani. Ea are norocul si e avansata la locul de munca, acum ia mai mult bani. Dar nu ii convine ei ca are salariul mai mare ca sotul ei. Incepe sa nu il mai respecte pentru asta si baga divort. Toata familia ei ii spune ca nu v/.a mai gasi asa barbat dar pe ea nu o doare. Toate bune si frumoase, divorteaza. Eh, trec ani de zile si hahalera tot singura este dar el se recasatoreste. Acum ea devine stalker, sta in fata casei lui si tot incearca sa il obtina inapoi dar el nu vrea sa auda. Nu e viata amuzanta? laughing

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Bwhahahaha, ce proasta e aia de bubuie, nu ii convenea ca are salariul mai mare ca barba-su? Asta da prostie, am ras cu pofta!

| WithinShadows00 a răspuns (pentru Drimmero):

Deci vezi ca MGTOW nu e chiar asa de ras?winking
Feministele da.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Razi tu dar sunt multe femei care nu respecta un barbat care castiga mai putin ca ele. Desigur, tot asta sunt retardatele care fac spume ca un purtator de penis castiga mai bine ca ele. Paradox feminin.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine potop le mai intelege? Eu unul nu mai inteleg deloc, se vor intelese, dar nici macar ele nu se inteleg,, in loc sa zica mersi ca are banii ei, are un job bun, a apucat-o nebunia ca apoi sa sufere, cum iti asterni asa dormi... iti asumi deciziile in viata asta

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Mam abonat la canalul lui acum

| Clorox a răspuns (pentru WithinShadows00):

''Majoritatea femeilor in viziunea celor din MGTOW intra intr-o categorie mare si lata'' Nu crezi ca si barbatii din MGTOW intra intr-o categorie mare si lata in ochii feministelor?

| WithinShadows00 a răspuns (pentru Clorox):

Yes, captain Obvious.

| Clorox a răspuns (pentru WithinShadows00):

winking

Răspuns utilizator avertizat
| WithinShadows00 a răspuns:

Da, eu.