|

Baieti care fac parte din comunitatea MGTOW sunt pe aici?

33 Raportează Evaluează
33 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| a răspuns:

Ura contra ura, e contraatac pentru feminism, niste penibilitati,, atat alea cat si astia.

'Heterosexuali care urasc femeile', nu cumva e gresit termenul de heterosexual?

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| explică (pentru Drimmero):

Nu despre asta e vorba man, cine ti-a spus asta minte, nu uram femeile

| a răspuns (pentru RAY):

Daca nu asta se promoveaza, atunci ce anume?

Nu asta se promoveaza ura fata de femei, pur simplu e forma de a reactiona la ceea ce este feminismul extrem, plus multe adevăruri despre femei

Dupa cum ma asteptam, pierdere de vreme ))))))

Nu chiar ofera multe explicati, mai ales daca ai suferit in iubire isi ofera sprijin

Prostii, parerea mea

Nu chiar eu spun ca e ok, daca stii engleza vezi cateva video

Engleza e ultima problema la mine.

Vrei sa-mi zici ca ai putea gasi consolare intr-o comunitate? E pierdere de vreme cu asa ceva,, Ray.

Sa sti ca pe multi le-au ajutat, nu pe mine ca nu au cu ce

Singurul ajutor trebuie sa fii doar tu, doar tu stii cum sa te scoti din situatii de genul pentru ca esti singurul care intelege situatia.

Răspuns utilizator avertizat
| a răspuns:

MGTOW inseamna directionarea resurselor mele (financiare, fizice, psihice, intelectuale) catre mine intai, si apoi catre ea. Inseamna sa nu-mi irosesc energia incercand constant sa le impresionez, sa le stimulez, sa le conving zilnic sa stea in realtie cu mine. MGTOW inseamna respect de sine ca barbat. Eu pe primul loc intotdeauna. MGTOW nu inseamna sa te lasi de fete, nu nu. Tot ce inseamna implicare emotionala (relatie, infatuare emotionala, casatorie) sunt chestii cerute de ele, de fete/femei. Nu este ceva ce am eu nevoie. Tot ce ma intereseaza pe mine e sexul. Daca pot avea sex fara nicio implicare, EXCELENT. Daca nu, NEEEEXT! Asta inseamna MGTOW. Sa bagi la cap ca nu orice femeie va intra in pat cu tine, si nu trebuie facute eforturi colosale, sa o convingi altfel. Dimpotriva, ii arati iesirea si treci la urmatoarea si bineinteles focusarea energiei catre dezvoltarea personala, cariera, bani, hobbyuri. Asta e MGTOW. Stramosii nostri stiau sa puna la respect femeile fara eticheta MGTOW. De ce era permis atunci, si nu mai este astazi? Ce s-a schimbat de atunci? Care a sesizat schimbarea? Cine a afectat schimbarea si ce motiv a avut. Pana nu raspundeti la intrebarile astea nu aveti dreptul sa atacati MGTOW.

| a răspuns:

Sandman MGTOW are content bun si informativ, dar e doar inceputul, este doar scoarta.

1. Spetsnaz MGTOW
2. Barbarosa
3. Turd Flinging Monkey (prezinta psihologia feminina mai bine decat oricare alt MGTOW)
4. Tom Leykis (nu e MGTOW dar vorbeste ca unul si e absolut genial cu o experienta colosala)
5. Patrice O'Neal (de asemenea nu e MGTOW, e comediant, foarte informativ)
6. MGTOW if Freedom (John)
7. Human
8. Coterie
9. Darius MGTOW
10. BlackRAM313
11. MGTOW Philospher
Lista poate continua.

| a răspuns:

Da, eu.