| Kiwibibilă a întrebat:

Băieţi, voi chiar preferaţi fetele nemachiate?

38 răspunsuri:
| P4rAd0x a răspuns:

Personal, apreciez mult mai mult o fata care nu incearca sa isi ascunda trasaturile dupa niste machiaje, asta la prima vedere.
Asa ca, da, cu siguranta o sa fiu atras prima oara de cineva care nu se machiaza, dar pana la urma daca iubesti pe cineva nu iti mai pasa asa de mult, asa ca daca are un comportament foarte ok si ma inteleg cu ea, sigur ca nu mai tin cont nici de cum se imbraca nici de machiaj.

| suntsuper a răspuns:

1 la mana, nu-i asculta pe cei de aici care au adus comentarii urate la adresa felului cum arati, esti chiar foarte draguta; 2 la mana, din proprie experienta, raspunsul la intrebarea ta e da. bineinteles exista si exceptii ca intotdeauna, dar majoritatea nu se dau in vant dupa machiaj. conteaza ce e sub el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru suntsuper):

Eu n-am adus la adresa felului in care arata (asta mi se pare josnic), ma intelegi gresit. Ca e proasta de bubuie, asta e altceva.

| suntsuper a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce spui ca e proasta?

| Kiwibibilă explică (pentru suntsuper):

Oamenii raportează mediul înconjurător la propria persoană.

| Holiday a răspuns (pentru Richard01):

"...doar ca cineva a inventat machiajul pentru a face bani, manipuland 90 la suta din femei, plus unghii false, etc."

Eroare, cei "manipulati" sunt barbatii, nu femeile. Ia gandeste-te...

| Holiday a răspuns:

Evident ca un machiaj bine ales in functie de ocazie, de momentul zilei, de persoana, de trasaturile ei, etc, face toti banii.

| Anonim123i a răspuns:

Da, dar depinde mult și de persoana. Sunt băieți care apreciază fetele machiate, dar eu, personal le prefer nemachiate. Nu mă uit la fizic, ci la suflet. Am văzut multe fete frumoase fizic, dar cu niște figuri de nedescris. Iar altele, puțin mai urâtele și nemachiate erau de gască și foarte de treabă. Nu frumusețea trupului contează. Ea se pierde cu timpul. Uite, daca mai vezi răspunsul ăsta, pune o poza cu tine nemachiată și vei vedea că ești mult mai frumoasă așa.
P.s.:Acum vei zice în mintea ta,, Aiii, alt idiot care caută să mă agațe", dar nu. Nu te cunosc, deci idk