| RAY a întrebat:

Barbatii iubesc caracterul unei femei nu conteaza fizicul ei de aia fetele frumoase sunt atat de lipsite de popularitate
uite ce fete prefera barbatii
http://monikscumpik.sunphoto.ro/poze_FETE_URATE/77769144
asta este fata viselor a tuturor barbatilor

intrebarea e de ce ne mintim atata, m-am contrazis cu cineva ca femeia =obiect sexual, dragii mei ce anume face o femeie atragatoare, sufletul ei? inteligenta ei? sau fizicul? daca sufletul de ce sunt alea frumoase asa populare?

7 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Generalizezi.
Frumuseţea e ceva relativ.

| sofisis a răspuns:

Pui problema total gresit si trebuia sa precizezi pentru ce categorie de varsta este intrebarea.
In adolescenta mai tot ce conteaza e fizicul partenerului. Si e logic si normal.
Dupa o anumita varsta deja nu te mai impresioneaza atat de tare fizicul si incepi sa cauti mai in amanunt ..incepi sa vrei sa fie inteligenta, sa fie umor, sa fie bunatate, sa fie compatibilitate... exista foarte multe cupluri care sunt percepute ca "cum poate ala/aia sa stea cu uratenia aia langa el/ea?" sau "ce are aia si eu nu am, ca eu sunt clar mai frumoasa". De foarte multe ori nu conteaza. Dupa o anumita varsta, mai ales barbatii, isi cauta o femeie mai "de casa" si eventual cu alea frumoase de pica mai au din cand in cand cate o aventura-doua...dar tot la ce au acasa revin.
Deci, concluzie, dupa o anumita varsta conteaza mult mai mult caracterul decat aspectul fizic, daca ne referim la relatii. Daca ne referim strict la sex, e stupid sa spui ca iti alegi partenerii de sex in functie de caracter si de suflet.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Filozofii.Conteaza bineinteles si fizicul ca doar nu vrei sa ai o fata cu un fund mai mic ca al tau si cu o inteligenta care lasa de dorit.Multi barbati sesizeaza ca fetele extrem de frumoase in general sunt proaste.Ghici ce? Nu sunt deloc proaste, pentru ca in domeniu aparenta si seductie sunt nr.1. Daca arata cu degetul catre un baiat il are.Nu ar fi cazul sa discutam despre barbatii seriosi, care mai au si alte pretentii.Intelegi ideea? Le-a mers cu 1, 2, 10, 100, why not? Pe cand o fata independenta si cu obiective in viata va sti sa te uimeasca prin modul ei de a privi lucrurile si de a lua decizii.

| florina2001 a răspuns:

Hei. Interesanta intrebare thinking
oamenii sunt superficiali,poate din cauza asta.
Sunt si baieti care se uita mai mult la caracter dar ii gasesti mai rar.
Toti se schimba dupa o perioada de timp.
Sunt fete simple si fete care nu pot iesii din casa nemachiate, neimbracate de la nu stiu ce firma, sanii mari, fundul, etc. Nu inteleg baietii care se uita la o fata doar pentru sani si fund. Vor doar sa-si bata joc. Sa-si traiasca viata mai pe scurt.

| RAY explică (pentru florina2001):

Nu inteleg baietii care se uita la o fata doar pentru sani si fund

de vina e creierul masculin cand vedem o fata atragatoare simtim placere, penisul intra in erectie, de asta si stam cu o fata pentru ca ne place, tu faci cu drag ceva ce urasti sa faci? ne place sa facem ce ne place, cum vedem fetele pe bucati ne uitam la fata, sanii fund etc pentru ca ne face placere

| florina2001 a răspuns (pentru RAY):

Daca as fii baiat nu m-ar interesa sanii si fundul une fete. Pana la urma toate fetele le au doar ca unele sunt mai cu forme daca stii ce zic. Pe mine ma intereseaza sa ma inteleg bine cu acea persoana, sa pot fii eu insumi. Si eu ca fata ma uit ca e normal dar nu am pretentii sa arate nu stiu cum. Toti suntem frumosi in felul nostru happy

| RAY explică (pentru florina2001):

Nu poti sa stii ce te-ar interesa daca ai fi baiat din moment ce esti fata