| saresipiper a întrebat:

"Oare de ce nu exista sondaje care sa ne intrebe pe noi femeile daca dorim detularea, afisarea continuturilor cu caracter sexual la televizor, pe internet, reclame care expun la modul agresiv faptul ca femeia este o prada pentru barbati?
Este o idee tulburatoare care pe multe femei le oripileaza, le lezeaza vizual si psihic, data fiind percepția nou formata a barbatilor despre femei, datorita hartuirii noastre zilnice cu acele imagini.
Daca a promova astfel de idei nu este gresita, de ce nu sunt si barbatii expusi pe post de obiect sexual pentru femei?
De ce femeia, intotdeauna? Sexul se face in doi pana la urma, altfel vorbim de masturbare.

18 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Stii ce e amuzant, ca in reclamele care denigreaza asa cum zici tu femeile, tot femei sunt si nici una nu prea zice ca nu vrea rolul. happy

| RAY a răspuns:

Oare de ce cand va intreb ce oferiti intr o relatie spuneti ca sex, oare de ce mereu spuneti ca cei care sunt mgtow de exemplu si nu vor sa aiba relati sexuale,spuneti da nu va lipseste sexul,dragele mele voi atat oferiti,voi afirmati asta nu eu, si daca spun ca sunt singur o sa spui da ray da nu iti lipseste sexul,nu am auzit vreuna sa spuna ba da la ala nu-i lipseste iubirea, in viata mea nu am auzit asa ceva, iar cand va vedem in filme porno, reclame pe care le faceti de buna voie plus ceea ce afirmati ce sa credem, nici eu nu sunt pro femeia =obiect sexual dar daca asa va vedeti eu ce sa spun, ba mai mult cand vvedeti un virgin i spuneti stai cu una pentru sex, cauta in arhiva TPU daca nu ma crezi, in vest probabil femeile de acolo au alta mentalitate ofera si altceva

bonus http://www.youtube.com/watch?v=NDtpGl6NcPQ cu dedicatie

| Holiday a răspuns:

"Oare de ce nu exista sondaje care sa ne intrebe pe noi femeile daca dorim detularea, afisarea continuturilor cu caracter sexual la televizor, pe internet, reclame..."

1. Multe din acele reclame au ca tinta barbatii, nu femeile. Mai exact barbatii cumpara in general acele produse.
2. La produsele de ingrijire corporala, cosmetice, etc, ce ai vrea sa promoveze una infofolita din cap pana in calcaie crema anticelulitica?! Eventual sa fie grasa si stirba ca sa nu starneasca poftele barbatilor sau chiar ale femeilor?!?
3.De multe ori si punctul 2 e platit tot de barbati...

"Este o idee tulburatoare care pe multe femei le oripileaza, le lezeaza vizual si psihic..."

Eu personal nu cunosc niciuna in situatia asta. E drept cunosc cateva pudice pe care le ofenseaza nuditatea la TV, dar nu in sensul asta.
Dar de asemenea cunosc cateva care saliveaza dupa unele din fetele din reclame. Adica si-ar trage-o cu ele, ca sa intelegi in ce fel.

"Daca a promova astfel de idei nu este gresita, de ce nu sunt si barbatii expusi pe post de obiect sexual pentru femei?"

http://kankan.md/......51785.html
https://www.youtube.com/watch?v=nDeWcbXk5uo
https://www.unsitedemuzica.ro/......ntima-p911

Despre ce vorbim?!

| mentholinks a răspuns:

Pentru ca asta e realitatea. Majoritatea femeilor sunt o prada în sensul ca bărbații cam trebuie sa lupte din greu pentru a obține atenția unei femei. De exemplu dacă iei un barbat mediu sa zicem și 100 de femei probabil ca una sau doua ar prezenta vreun mic interes fata de el în schimb dacă iei o femeie decenta la fizic și 100 de bărbați, probabil ca peste 80 ar fi interesați de ea.

| saresipiper explică (pentru mentholinks):

Nu e chiar asa, in ziua de azi o femeie abia daca isi poate gasi un partener cat de cat, in special in Romania unde nu prea exista barbati frumosi precum actorii turci, italieni, etc. In schimb nici cu ele nu ne este rusine, arata bine machiate, daca le dai jos machiajul se duce mirajul. Ideea e ca femeile nu trebuie sa arate perfect, ele trebuie sa aiba cu totul alt rol in lume si sa lase o amprenta pozitiva in urma lor, nu...cati barbati a vrajit.

| Plato a răspuns:

Prietene, ai niste probleme nasoale.
Femeile alea care sunt prezentate, au muncit foarte mult si au mancat foarte putin tocmai pentru a ajunge obiecte sexuale. Au acceptat sa apara acolo, nu sunt sclave, nu le-a obligat nimeni. Din asta traiesc ele, crezi ca ar trebui sa ceara acordul restului femeilor? Suntem individualitati, prietene, fiecare decide personal, nu decid femeile *toate* pentru fiecare femeie in parte.

Stai linistit ca sunt si barbati in aceleasi ipostaze si circumstante.
Dar da, promovarea unei astfel de idei este intr-adevar gresita. Din pacate, mizerabilii tin din ce in ce mai putin cont de moralitate.
E fiecare femeie in parte, nu exista "noi femeile".

Ce intrebari stupide. Te-ai trezit sa fii marele aparator? Curvele sunt curve si femeile femei. Curvele alea s-au nascut curve, se denigreaza singure.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

"Curvele alea s-au nascut curve, se denigreaza singure."
Se zice ca suntem rezultatul celor 5 persoane care ne influenteaza. Nimeni nu s-a nascut nici cum, au devenit.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca unele sunt chiar curve pur-sange, au mostenit, deci s-au nascut asa.

| saresipiper explică (pentru Plato):

In primul rand nu esti deloc atent, desi te consideri o persoana deloc superficiala, ci morala!
Unde vezi tu ca e vorba de un barbat, sunt puse ghilimele cu o intentie clara, intrebarea e repostata aici, fiind a unei femei, clar!
Si daca era sa o posteze un barbat, tot nu avea probleme cum zici tu, deoarece toti barbatii au iesit dintre picioarele unei femei, motiv pentru care acestea ar trebui protejate, indrumate daca este cazul si ajutate! Nu obiectivizate... facute momeala pentru barbati "cu probleme", dereglari ale libidoului prin faptul ca ei vor doar sex si atata stiu!
Inca ceva...acele femei care au ales sa se expuna la modul asta au facut lucrul asta pentru ca functiile platite cel mai bine sunt ocupatr tot de cei care au mai multa piele in chiloti decat ele, respectiv barbatii! Raportul femei-barbati in functii de conducere arata o diferenta maxima, vorbeste de la sine.
Deci ce sanse aveau femeile alea sa castige la fel de multi bani ca unii barbati care efectiv nu fac nimic si le pica din cer? Zero.
Asa ca... daca ar exista petitii, legi care sa duca spre o normalitate abdoluta si morala, fiecare om si-ar castiga painea la fel, indiferent de sex, fara a exista astfel de "meserii" cu care femeile cerebrale, fara a dori, sunt intoxicate la fiecare pas si desconsiderate din acest motiv, ele nefacand parte din aceasta categorie (care repet, intr-o lume crestina, n-ar trebui sa existe).

| saresipiper explică (pentru Plato):

Si barbatii care o comit cu ele sunt la fel!

| SG1995 a răspuns (pentru Plato):

Ai început bine, și ai terminat prost, ba chiar credeam că te-ai lovit la cap de faci vreo afirmație misogină.

| saresipiper explică (pentru SG1995):

Adica te-a intors pe dos faptul ca are demnitate si sustine moralitatea in detrimentul vulgaritatii?

| Plato a răspuns (pentru saresipiper):

O femeie cerebrala nu ajunge niciodata curva, prietene.
Mai bine mananca resturi si doarme sub pod, dar nu se va vinde. Alea ce le vezi acolo sunt niste curve penale, e tot ce pot face.

Indiferent daca esti barbat sau femeie, ai probleme foarte grave, vezi un psiholog.

| saresipiper explică (pentru Plato):

Am terminat psihologia, spre ghinionul tau! Iar diagnosticul care spui cu atata tarie ca ma defineste, de fapt, iti apartine - e a 2-a sau a 3-a oara cand sustii ca un PSIHOLOG are probleme, explicatia: Ceea ce ai tu in suflet, pui pe seama altora, am intalnit foarte multi pacienti ca tine pe care i-am ajutat sa treaca cu bine peste problema aceasta...pacat ca nu consiliez online, dar un sfat tot iti dau - inainte sa spui de altcineva ca are probleme, asigura-te ca TU esti perfect sănătos! Numai bine!

| minrest a răspuns (pentru saresipiper):

Adevarate cuvinte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu trollezi, nu?
Asta se cere si insusi Barbatii au transformat asa femeile si promoveaza, pentru bani si pentru ca se cere de la public.
Nu existã nici o tulburare, se tinde sa se compare femeile cu cele vazute pe internet/la TV si incep sa nu mai aibã incredere in ele. Dar asta se rezolva foarte simplu, sa nu se mai uite la tv si gata.

| saresipiper explică (pentru anonim_4396):

"Asta se cere" - mai conteaza si CINE cere, si daca respectivii au un IQ peste 100 pct.
Chiar trebuie sa vedem ce ne pun oligofrenii pe nepusa masa si sa fim agresati/agresate vizual zi de zi?
De ce trebuie ca femeile sa plateasca acest pret?
Sunt destui barbati care arata foarte bine, mai bine decat femeile care arata asa fiindca sunt MACHIATE si totusi ei nu sunt expuși ca obiecte de satisfacut nevoile sexuale. Deci?

| Holiday a răspuns (pentru saresipiper):

"Sunt destui barbati care arata foarte bine, mai bine decat femeile care arata asa fiindca sunt MACHIATE si totusi ei nu sunt expuși ca obiecte de satisfacut nevoile sexuale."

Ei nu...ai cumpara o poseta de asta? Eu zic ca da...

http://kankan.md/......51785.html