| lazio9 a întrebat:

Barbatii se indragostesc de ceea ce vad, iar femeile de ceea ce aud.
Adevarat?

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Barbatilor le ia imaginatia foc cu ce vad si femeilor, cu ce aud.
In definitiv, toti au dreptul sa viseze.
De indragostit mai greu, desi pentru frumusetea expresiei eram tentata si eu sa fiu de acord.
Dar nu-i asa...
happy

| Musique a răspuns:

"Îndrăgostesc" e prea mult spus.
Oamenii sunt doar atrași de aparențele astea.
Baftă!

| neutrino a răspuns:

Nu, femeile se indragostesc de ceea ce cred ca ai (nu tu, ci in genere) si te parasesc atunci cand se conving ca au sperat degeaba.

| lazio9 explică (pentru neutrino):

Exact asta cred ca mi s aintamplat....se indragostesc de ceea ce cred ca ai (nu tu, ci in genere) si te parasesc atunci cand se conving ca au sperat degeaba.
Dar ce spera ca EU, NOI sa avem? daca nu material? atunci muschiuleti? ceva fizic?

| greyhound a răspuns:

Barbatii sunt atrasi de ceea ce vad, de indragostit se indragostesc de alte calitati.
Femeile se indragostesc de ce aud, da, n-am obiectii aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La general vorbind, da. Dacă luăm fiecare exemplar în parte, se vor găsi destul de multe excepţii în ambele cazuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate cam DA(mai exista si mici exceptii-si asta e un lucru de remarcat)

| Valentin_Militaru_2001 a răspuns:

Da frate
exact asa si este.