| chiftelutacrocanta a întrebat:

Batranetea e o varsta frumoasa sau e o varsta a suferintei?

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Daca ai trait frumos nu e deloc al suferintei. Daca ai o familie mare, unita si fericita chiar batrin fiind esti fericit.Ori poti avea orice varsta nu esti fericit de esti izolat sau cu o familie destramata.

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Suferință...Să te bucuri de tinerețe că după nu vei mai putea face ce poți face acum și vei fi neputincios. Fă-ți amintiri de care să te bucuri la bătrânețe. Mă gândesc cu groază la asta.

| danay72 a răspuns:

Depinde ce fel de persoane sunt în jurul celor în vârstă. E frumoasa bătrânețea când te înțelegi bine cu cei din jur, ai o sănătate relativ bună și ești echilibrat. Odată cu înaintarea în vârstă apare și mai multa maturitate și înțelepciune și dacă exista aceste calități, peri albi se dovedesc a fi o comoară și au o viata frumoasa.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Buna intrebare.
Pai sincer sa fiu depinde acum exista situatii si situatii daca un om are o batranete mai fericita asta nu inseamna ca o au la fel si altii.
Eu sincer nu prea astept cu nerabdare batranetea si am de gand sa ma bucur de viata de tanar ca sa nu traiesc mai tarziu cu regrete.

| AdrianTzar a răspuns:

Depinde de cum ți-ai trăit tinerețea.