| anonim_4396 a întrebat:

1. As vrea sa stiu cate ceva despre Colegiul National Emil Racovita din Bucuresti, imi poate spune cineva despre liceu, cum este, cum sunt profesorii, elevii, daca se invata. etc. Este un liceu plictisitor?
2. Am fost repartizata la acest liceu de media 7.70, dar media mea de admitere a fost 8.44. Este normal asa ceva? Nu inteleg de ce...
Va rog macar un raspuns. sigh

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Acest liceu este tip de cartier, transformat si poreclit liceu dintr-o clasica scoala profesionala. Repartizarea s-a facut in urma mediei si preferintelor tale, in limita locurilor disponibile.