| WondyWoolf a întrebat:

Buna all. Mi-am reformatat calculatorul si mereu cand vreau sa-mi instalez un program sau ceva, imi pune: "Please log on to Windows as an administrator, and then try again". Ce trebuie sa fac? Help me plss! Nici sa-mi reformatez calculatorul nu ma lasa.Astept raspuns cat mai repede daca se poate.Ms anticipat!

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ce intelegi tu prin "reformatat"? Te intreb asta pentru ca formatarea nu are nicio legatura cu drepturile de administrator in windows.

| zuzi_4846 a răspuns:

Unul dintre pasii de instalare ai sistemului de operare Windows este crearea unei parole pentru userul implicit de administrator. Daca in momentul instalarii ai setat o parola pentru acest user, de fiecare data cand instalezi un program trebuie sa fi logat pe userul respectiv, adica de administrator. Oricum, am si eu aceeasi intrebare ca si Abh... ce intelegi tu prin reformatare?