| anonim_4396 a întrebat:

Buna all. Poate asta vi se va parea stupid si da, ma astept la critici dar nu mai stiu ce sa fac.Eu am o pasiune nebuneasca pentru spirite si chestii de genul acesta.Visez sa devin cercetator de fenomene paranormale(daca asa se numeste) insa parintii mei nici nu vor sa auda de asa ceva. Ei ma forteaza sa devin profesoara de romana. straight face Adica imi place romana si engleza, la asta voi da la anul la liceu(filologie) dar nu sunt complet satisfacuta.Chiar nu stiu cum sa le explic ca imi doresc asa ceva. Dupa cum am spus nici nu vor sa auda. Spun ca sunt nebuna si ca astea sunt chestii sataniste.Si in cazul in care i-as convinge, cam ce studii ar trebui sa am? Funda pentru cel mai concret raspuns.

Răspuns Câştigător
| ary a răspuns:

Probabil psihologia, dar deocamdata mai citeste, e bine sa fi documentata http://www.inventatori.ro/view_article.php?id=201# Esti cumva in zodia scorpionului? Sau alt semn de apa? Sunt curioasa, toate fetele vor modeling :), iar tu vrei sa fi cercetator...

3 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Nu trebuie sa ai nici un studiu in cazul asta.Trebuie sa ai talent.Depinde si de felul in care ai fost crescuta.Altii se nasc in locuri bantuite sau in case cu influente puternic nagitve care le schimba oarecum viata. Ei decid ca sunt trecuti prin astfel de chestii si pot invata la randul lor si pe altii. Dupa parerea mea este o greseala.Lasa morti sa fie morti si hai sa ne facem si noi treaba". Este o chestie satanista, parintii tai au dreptate.Scrie in biblie ca nu trebuie sa ne legam de cei morti{sau orice are legatura cu viitorul sau trecutul} si ghicitul in cafea este un lucru satanist.Este magie alba.Magie care nu face rau la nimeni, dar iti cauzeaza probleme pe viitor.Acum sa te ajutthinking trebuie sa dobandesti toate simturile.{alea sunt vreo 8 cred} Sti tu, al treilea ochi si alte chestii. Dar asculta la mine, nu te lua dupa nume, adevarata putere este in psihic si in energie.Totul se leaga de energie si de puterea mintii.Sunt unii care pot simtii energiile oamenilor.Trece pe langa el pe strada si ii simte energia.Se intampla oricuitongue toti avem puterile astea, important este sa le dezvolti. Sfatul meu este sa nu te bagi in asta.

| Abcdefg123 a răspuns:

Te`ai uitat prea mult la Fenomene Stranii :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil esti prea tanara de asta esti asa de interesata dar lasa ca-ti va trece cu timpul. Este mult prea complicat si mult prea periculos."Opoti lua razna'