| tpuareproblemetehnice a întrebat:

Buna all! Stiti ca pe 19 martie se apropie luna de Pamant? Ce cauze credeti ca va avea?

7 răspunsuri:
| MaeRi a răspuns:

Nu este prima data cand Luna se apropie de Pamant, s-a mai intamplat si in 1955, 1974, 1992 care au avut evenimentele meteorologice extreme. Tsunami-ul care a omorât sute de oameni.Singurul lucru ce afecteaza apropierea luni este ca sunt posibil inundati, cutremure si erupti vulcanice, asa cum sau intamplat si in anii de dinainte.Insa este posibil cum zic uni astrologi ca in ziua de 19 martie sa nu se intample nimic. Potrivit Serviciului Meteorologic de Stat, sâmbăta viitoare vom avea parte de cer parţial noros. Totuşi, cu puţin noroc, avem toate şansele să admirăm o lună plină, mult mai mare decât cea obişnuită. Imaginile fotografilor care au reuşit să imortalizeze perigeele lunare din trecut ne promit o privelişte impresionantă, care nu merită a fi ratată.

| Bya132 a răspuns:

Nu îți fă griji! Doar dezastre naturale. Sper că nu îți este teamă. Dezastrele naturale în România sunt slabe. Nu au putere, suntem foarte feriți. Câteva cutremure de magnitudine mică în Vrancea sau furtuni, vreme proastă, ploi abundente, câteva fulgere și tunete. Nu te teme! Televizorul minte mult. Privind părțile bune ale lucrurilor, putem admira o priveliște deosebită, luna plină mai mare decât de obicei. Ar trebuii să privim mereu partea plină a paharului happy

Baftă!

| sixtythree a răspuns:

Se va ciocni de Pamant si va veni apocalipsa. Asta e crying

| RoaRxDD a răspuns:

Cateva dezastre naturale, cu siguranta, insa incearca sa eviti ceea ce spun la tv. Traieste-ti viata asa cum e si... Daca iti este frica de acele dezastre naturale, stai linistita, eu una ma gandesc ca nu ii pasa nimanui de Romania laughing

| ImvuSuperStar a răspuns:

A trecut 19 martie acum suntem in 20! uite suntem in viata

| lunatecu a răspuns:

Explicatia simpla este ca media romaneasca este nebuna si ca atare dau stiri pe masura. http://www.youtube.com/watch?v=MT3-PTfB-bU

| andreea_2487 a răspuns:

Raiti viata...