| HepiBăluuns a întrebat:

Am 12 ani si sunt buna cam la orice materie.acum la romana am castigat un concurs si merg la iasi. dar nu vreauuu(am si plans seara asta) pentru ca iar trebuie sa fac pregatire(cate 3 pagini de caiet studentesc pe sedinta.si trebuie si invatate) si mai am si de lucru in plus in fiecare zi si scoala si offffffffff. dar nici nu as vrea sa o supar pe profa(ma duc dar vreau sa ma calmez, sa imi fac un program. dar si asa e incarcatttbroken heart((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( (((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( (((((((((

3 răspunsuri:
| HepiBăluuns explică:

Gabitza, tot ea m-a pus sa particip.

| GabiCh93 a răspuns:

Da cine te-a pus sa participi la acest concurs!?
Din cate vad nu iti place romanalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Te inteleg perfect, insa vezi tu, sunt lucruri pe care le facem pentru ca trebuie sau daca nu suntem cu adevarat convinsi de necesitatea acestuia trebuie sa renuntam din timp. Asa ca daca nu iti doresti sa mergi, renunta acum fara regret, insa daca o mica parte din tine vrea sa mearga, incearca, ce ai de pierdut, gandeste-te ca muncesti acum pentru a te bucura mai incolo de reusita. Asa pateam si eu cu olimpiadele, erau una dupa cealalta si nu imi puteam permite sa renunt, stafeta era ridicata sus si trebuia sa o mentin acolo. Mai greu a fost cand a trebuit sa aleg intre o olimpiada nationala si un concurs sportiv, am ales sportul pentru ca asa am simtit atunci.
In privinta ta, nu cred ca profesoara se va supara pe tine, poate doar pe faptul ca renunti prea usor si nu te „sacrifici" pentru ceea ce chiar tu ai obtinut cu multa munca.
Mult succes daca te hoarasti sa participi la concurs happy
Pa, pa