| Me_5216 a întrebat:

Am 13 ani si in acest moment ma gandeam daca este adevarata chestia cu 2012. Pe mine ma cam sperie. Eu am auzit o multime de lucruri despre asta.

Stiu ca se vor alinia planetele, ca va exploda nu stiu ce, etc. Tot felul de chestii.

Daca tot spune lumea de aste, inseamna ca ei (oamenii) cobesc. Nu este vreo posibilitate sa se intample ceva rau?

Răspuns Câştigător
| Misha_1025 a răspuns:

Daca ar fi sa "explodeze" ceva nu cred ca ar fi un lucru rau pentru ca lucrurile rele se intimpla acum (tva, salarii mici scumpiri...). In ritmul asta ne ducem lent in schimba daca face buuuum, pac-pac ma-intelegi, odata nu mai esti si nu suferi.
Glumeam!
Ia problema asta ca pe o gluma proasta si traieste-ti viata ca esti tinara si nu-ti mai umple creierul cu asemenea probleme pentru ca nimeni nu poate sa stie ce va fi, toti isi dau cu parerea. Gindestete daca s-ar sti, sa zicem, ca ceea ce ai spus tu ca se va intimpla, ce ar face oamenii? S-ar creea panica si atunci se va intimpla ceva rau si din aceste motive nu din motivul ca se aliniaza planetele si se creaza nu stiu ce care va declansa ceva si v-a exploda bla bla bla.
Romanul are o vorba "ce-o fi mamei o fi si tatei". Nu te poti pune cu destinul.

5 răspunsuri:
| MeduzaInaripata a răspuns:

Am sa fiu scurta si la obiect. Numai Dumnezeu stie si hotaraste cand va veni ziua aceea.

| Sanzii123 a răspuns:

Eu nu cred! nimeni (in afara de Dumnezeu) nu stie ce va fi in minutul urmator, cu atat mai putin peste 2 ani.
Eu zic sa iti traiesti viata ( sau cum zice o pretena de-a mea " traieste clipa' ) si sa nu te mai gandesti la toate chestiile astea.
E vacanta, distreaza-te! big grin

| Sill a răspuns:

Te rog, Deea nu crede toate aceste prostii juvenile cum ca ar veni sfarsitul lumii din 2012...NU sfarsitul lumii va veni in 2016 cand o sa pot conduce(legal) o masina.rolling on the floor
Revenind la subiect am indoieli in capacitatea civilizatiilor stravechi sau a oamenilor de a vedea in viitor deoarece viitorul til contruiesti singur dupa faptele pe care le faci, deci e imposibila aflarea adevarului.
Deci nu-ti fa griji, traiesti viata din plina pana in ziua X

| Andrada27 a răspuns:

Stai linistita ca nu va veni sfarsitul lumi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca se intampla murim toti nu? e mai rau daca unii traiesc si altii morlaughing... vom vedea dar nu cred...