| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si de vreo 4-5 ani mi-am tot invartit mobila prin camera, am pictat si am sters geamurile si peretii, am lipit de toate peste tot si am dezlipit si tot nu am reusit sa fac ceva ce sa ma reprezinte in totalitate dar mi-am dat seama ce vreau si ce nu vreau.
NU mai suport peretii albi, nu mai suport geamurile imense care ocupa aproape un perete intreg si nu mai suport mobila inalta si din pal.
Vreau ca totu sa fie cat mai inchis la culoare, sa dea camerei efectul de mic, inghesuit si incarcat... cred ca asa m'as simti in largul meu.
Nu imi plac culorile deschise, as merge pe marouri, in nici un caz nu vreau portocaliu, galben. vreau totusi culori tari.
Mi-ar place sa pun ceva pe pereti dar in nicic un caz postere, eventual perdele pe perete gol, tapet, tablouri mari, nu stiu... si varianta cu pictat pereti imi surade in continuare.
Si marea problema...mobile, mi'ar place sa am cufere vechi in are sa'mi tin tot dar nu stiu unde as putea gasi si cred ca ar fi foarte incomode, de loc practice.
Si in incheiere, avand in vedere ca trebuie sa ma reprezinte ce fac aici imi place arta fotografica si ma si ocup de asta dar nu vreau sa expun lucrari de ale mele in camera mea, imi place mult pop art'ul si psichedelic'ul, colectionez aparate foto vechi si am multe obiecte vechi prin camera care vreau sa le pastrez!
Putin ajutor va rog si sper ca nu v-am bagat in ceata total.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca ai probleme.

| Africanwitch a răspuns:

Nici mie nu imi plac culorile tari gen portocaliu sau galben. Bleah! As zice sa incerci un albastru inchis, metalic. Culorile reci si inchise dau senzatia de spatiu mai mic.
Poate ti-ar placea sa pui in ferestre draperii lungi, inchise, poate de un visiniu intens, asa cum probabil ai vazut prin castele. Cred ca ar merge cu albastru, nu stiu. Daca ai putea sa gasesti de undeva un dulap asemanator cu o mica biblioteca sau doar un dulap cu multe rafturi destul de largi, ti-ai putea expune colectia de obiecte vechi. Ai putea da comanda de asemenea mobila. Cuferele le-as folosi pe post de pseudo-scaune sau noptiere. Patul trebuie neaparat sa fie un maro inchis(ca si dulapul), cu o cuvertura in visiniu si albastru, sa asortam cat mai mult atmosfera. Biroul, de asemenea, un strop de vechime, l-as pune in fata ferestrei, pacat ca electronicele ruineaza spiritul camerei. Pe pereti poti pune, pur si simplu rame, fara nicio fotografie sau ceva, mie mi se par f sic. Si poti dedica cateva colturi si picturii. Daca pui draperii destul de mari, efectul geamurilor mari va fi considerabil diminuat, avand in vedere ca le tragi cat vrei.
Vai! Eu deja imi imaginez camera!
PS: Astept raspuns.

Întrebări recente