| Sara2 a întrebat:

am avut un vis ciudat, o sa va explic care stie ce inseamna, sunt f curioasa, pentru ca mi s-a parut ciudat! incep visul: eu urma sa ma marit vedeam pe strada multe mirese frumoase, in sfarsit veni nunta mea, era si verisoara mea mireasa (care culmea in realitate e maritata vara care a trecut asta s-a maritat) ea era frumoasa eleganta, eu aveam o rochie simpla si fara voal pe cap, nu il cunosteam pe mire, nu l-am vazut in vis, nunta era trista eu nu am dansat deloc, aveam putini invitati, totul era deprimant, am facut niste poze, iar in poze apaream dezbracata, desi eu eram in rochie de mireasa, asa vis ciudat nu am avut niciodata, de aceea va intreb care va pricepeti la vise, m-a deprimat putin acest vis

5 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

Eu am visat cand aveam vreo 8-9 ani ca am nascut rolling on the floor.

Cand ma scol fac,, Copilu' meu! :o " rolling on the floor.

Tare faza, dar nu-mi mai retin sotu rolling on the floor.

Visele nu inseamna nimic :]. Poate te-ai gandit la ceva inainte sa adormi, cine stie. Spune un cantec frumos inaitne sa adormi, uite-te la un film frumos si nu se va mai repeta big grin.

| CHILIPIR a răspuns:

Se zice ca nu e bine sa te visezi mireasa...pana la urma sunt doar niste superstitii. Nu lasa un vis sa-ti strice ziua! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visele nu inseamna absolut NIMIC, nu sunt decat o acumulare de ganduri, fapte, imagini(vazute cu ochii), voci, adunate pe parcursul zilei(sau chiar zilelor, depinde) ale tale care sau amestecat si ruleaza in timpul somnului sub forma unui film.De aceea te intreb filmele pe care le vezi la TV prevestesc ceva? la fel se intampla si cu visele, sunt niste SF-uri care nu poate afecta viata umana, asta numai daca te apuci sa crezi in ele si incep sa te obsedeze. Sfatul meu: nu le baga in seama, eu am visat in viata mea tot felul de lucruri foarte ciudate, altele fiind chiar infricosatoare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa visele sa-si desfasoare activitatea. Nu prea au legatura cu realitatea, asa ca nu te ingrijora.

| axney a răspuns:

La ce te gindeai inainte de a adormi? Visurile sunt raspunsuri la lucrurile sau intrebarile ce te mustra... te-ai gindit la nunta in ultemele 2-3 zile?