| DdDiX a întrebat:

Buna!:* am de citit cateva poezii din volumul "Flori de mucigai" de Tudor Arghezi, dar eu nu am in casa acest volum, iar la biblioteca am uitat sa ma duc vineri; Daca ma puteti ajuta spunandu-mi c poezii sa gasesc in acest volum? ( in afara de "Flori de mucigai', "Cina","Ceasul de-apoi", "De-abia plecasesi","Ion Ion")

Ajut si eu pe urma cu funda si voturi (nu glumesc)! Multumesc!:*

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il poti citi si online, pe www.scribd.com
http://www.romanianvoice.com/poezii/poezii/mucigai.php

| DdDiX explică (pentru anonim_4396):

Dragul meu te rog inainte sa citesti mai bine intrebarea mea; raspunsul tau este total pe diafara(jumatate din el_ cealalta jumatate o gasesti si in intrebarea meawinking

Eu am spus ca vreau vollumul "Florin de mucigai" NU POEZIAAA!

| anonim_4396 a răspuns (pentru DdDiX):

Am citit intrebarea ta mai bine, mersi ca ai corectat,, di''-ul.
Cauta pe net singur ce poezii contine cartea si apoi le poti citi pe rand pe fiecare.hee hee

| DdDiX explică (pentru anonim_4396):

Am gasit pe net in jur de 6 poezii dar din cate am citit pe net volumul contine 25 de poezii(daca nu ma insel)

| anonim_4396 a răspuns (pentru DdDiX):

Atunci asteapta pana luni, cand te duci la bibiloteca.

| DdDiX explică (pentru anonim_4396):

Pai tocmai asta e... ca azi... am ore dimineata si mie chiar acum dimineata imi trebuieoh go on oricum am gasit in jur de 7-8 poezii; mersi oricum:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu placere!