| Criss001 a întrebat:

am de facut la dirigentie un referat cu ce meserie vreau sa o practic cand o sa fiu mare si ce o sa fac ca sa ajung la "ea". Imi puteti da niste exemple de meserii va rog?

4 răspunsuri:
| alinus10 a răspuns:

Medic(de familie,pediatru,ginecolor,dermatolog, chirurg etc.)
Nutritionist
Educator
Invatator
Profesor
Avocat
Contabil
Politist
Jandarm
Stuardeza
Bucatar
Arhirect
Designer (vestimentar, de interior etc.)
Farmacist
Asistent de farmacie
Asistent medical
Inginer
Vanzator
Caserist
Actor
Cantaret
Coasmetician
Frizer
Prezentator TV

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sai spui cai prost

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jndarm

| DarKkKSOoOull a răspuns:

Pai daca esti fata incearca daca esti buna la mate si nu ai rau de inaltime fate stywardeza e unul din cel mai bine platite job-uri si dac esti baiat si esti silitor cel mai bine iti faci o firma cel mai bine de constructii da nu aici in tara asta de rahat in Italia, america,... oricum dar daca nu inveti ajungi ori gunoier o aurolac sau cersetorbig grin sper ca ti-am fost de ajutor:*