| rosse99 a întrebat:

Am de facut un desen ECO pentru ora de geografie. Nu prea am inspiratie! Ce pot sa desenez? dau fundita pentru cea mai inspirata idee!
Trebuie o idee originala nu de pe net!

2 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Trebuie in acuarele? Poti sa faci niste copii care arunca gunoiele si fac curat sau uda plantele etc... Fa ceva legat de natura, de animale si plante.

| Iadhira a răspuns:

Daca e tot geografie, ai putea desena harta Romaniei, iar in fundal ai putea face o padure cu multe gunoaie la care vin oameni sa le adune, iar ca titlu ai putea scrie "O tara mai curata e o tara mai buna" sau ceva de genul. Succes!happy