| luy95 a întrebat:

Am mai cerut si ieri raspuns la o intrebare care suna cam asa:Ce sa insemne visul meu de acum vreo doua-trei saptamani, cand se facea ca o fata de clown imi spunea sa ma feresc de cifra 7 si ca el e diavolul? Plisss vreau raspuns(uri). Multumesc.

Răspuns Câştigător
HepHap
| HepHap a răspuns:

Exista doua explicatii, una simbolica, si una onirologica.

Explicatia simbolica: E de bine. Daca e clown, inseamna ca e o masca. Pretinde ca e diavolul, dar in realitate nu e. Indemnul de a sta departe de cifra 7 e de aceea si el inversat; trebuie sa te apropii de cifra 7. Cifra sapte inseamna dobandirea unei maturitati, depasirea unei trepte intiatice. Nu te feri de ea, accept-o!

Explicatia onirologica: te-ai uitat la ceva filme gen Stephen King si in mintea ta s-au proiectat imagini aleatorii, fara a avea insa vreun continut premonitoriu. Eu as merge pe asta din urma.

5 răspunsuri:
| alexdop21 a răspuns:

Eu unul nu prea cred asa tare in vise numai ca acum trebuie sa te gandesti la ce inseamna pentru tine cifra 7, si daca are vreo legatura cu ce ai facut in ziua aia, ai vreo medie de 7 la scoala care te deranjeaza sau din astea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

7 este o cifra magica si nu trebuie sa te feresti de ea.trebuie sa nu faci rau in ziua a 7-a care este de odihna.in rest cel ce te ameninta atata poate in vis.in realitate nu are nici o putere asupra ta.

| AnubisTheGod a răspuns:

"hephap" M-ai dat gata! Esti foarte inteligent(a)! Serios chiar m-ai uimit! Felicitari!

Răspuns utilizator avertizat
| luy95 explică:

Multumesc