| Nextone a întrebat:

As vrea sa va cer parereabig grin Am avut o relatie de 3 ani de pe clasa a9a.Ne-am despartit anul trecut in vara,dupa care ne-am mai impacat si iar despartit.El m-a inselat dar tot el s-a intors la mine.El este pe conceptia ca e tanar si trebuie sa se distreze, dar mereu m-a cautat.Acum el are o relatie de vreo doua saptamani si evident sufar..cand il vad pe strada si il stiu cu altcineva.Bun...Cand ma suna incepea sa imi zica de acea fata si i-am cerut sa nu ma mai caute ca nu imi face bine.S-a cam enerevat si nu m-a cautat vreo trei zile,ieri a inceput iar sa ma sune,nu i-am raspuns la inceput dupa care nu am mai rezistat si i-am raspuns.M-a intrebat ce mai fac,am vorbit de scolala si evident iar a inceput sa imi zica de fata cu care este, intamplari aiurea.Am zis ca nu prea ma intereseaza si sa nu imi mai zica.Nu il inteleg de ce ma mai cauta si imi zice si de ea, imaginati-va ce naspa e pentru mine care inca mai tin la el.Are cineva o explicatie pentru asta? Sau cum sa procedez,cum sa fac sa il uit, sa nu imi mai pese...nu vreau nici sa pierd legatura cu el, dar nici sa ma sune sa imi spuna de fata aia nu imi place.

4 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Un baiat care te insala nu e deloc cel potrivit. Distractie? serios, hai ma lasi, alte vrajeli de`ale lor. Cel mai bun sfat ca sa uiti un baiat este de a te indragosti de altul!

| AnonimaOk a răspuns:

Pentru a nu te mai gandi la el nu trebuie pur si simplu sa treci asa peste pentru ca e imposibil adica as putea zice acum treci la altul dar am fost in aceeasi situatie si nu am putut sa fiu cu altul. Iti recomand sa iesi pe afara, cu prietenii la un suc, plimba-te, asculta muzica prin care sa iti atenuezi depresia, etc. Cheia este sa ai mereu ceva de facut, astfel incat sa nu ai timp sa te gandesti la cel care te-a ranit. Gnadeste-te ca nu poti suferi la infinit pentru un asemenea tip... Sau nu stiu ai putea vorbi cu el si sa lamuriti totul... Mult noroc happy o sa fie bine crede-ma! zambeste!

| wawe a răspuns (pentru AnonimaOk):

Nu ai putea sa vorbesti cu el si sa lamuriti totul(pentru a nu stiu cata oara)!
Einstein zicea ca primul semn de nebunie e sa incerci la nesfarsit acelasi lucru si sa te astepti la un rezultat diferit!
MOVE ON and SMILE with confidence!

| wawe a răspuns:

Daca vrei sa nu iti mai pese iata metoda mea:ii stergi numar de telefon(mai lucrativ este sa iti schimbi tu numarul), id de mess etc. arunci orice maimutoaie, cadouri, poze si chestii care iti amintesc de el, incepi sa iesi cu "lumea" si inca ceva care te.ar putea ajuta e sa iti fixezi un target care sa te tina in priza mult din timpul tau liberhappy