| Nextone a întrebat:

As vrea sa va cer parerea.Am avut o relatie de 3 ani de pe clasa a9a.Ne-am despartit anul trecut in vara, dupa care ne-am mai impacat si iar despartit.El m-a inselat dar tot el s-a intors la mine.El este pe conceptia ca e tanar si trebuie sa se distreze, dar mereu m-a cautat.Acum el are o relatie de vreo doua saptamani si evident sufar..cand il vad pe strada si il stiu cu altcineva.Bun...Cand ma suna incepea sa imi zica de acea fata si i-am cerut sa nu ma mai caute ca nu imi face bine.S-a cam enerevat si nu m-a cautat vreo trei zile,ieri a inceput iar sa ma sune, nu i-am raspuns la inceput dupa care nu am mai rezistat si i-am raspuns.M-a intrebat ce mai fac, am vorbit de scolala si evident iar a inceput sa imi zica de fata cu care este, intamplari aiurea.Am zis ca nu prea ma intereseaza si sa nu imi mai zica.Nu il inteleg de ce ma mai cauta si imi zice si de ea, imaginati-va ce naspa e pentru mine care inca mai tin la el.Are cineva o explicatie pentru asta? cum sa procedez,cum sa fac sa il uit, sa nu imi mai pese, nu vreau nici sa pierd legatura cu el, dar nici sa ma sune sa imi spuna de fata aia nu imi place.

Răspuns Câştigător
| Demonull a răspuns:

Nu are rost sa mai tii legatura cu asemenea persoana deoarece:
1big grinin ce spui tu acolo, e foate imatur e la etapa cand are prietena pentru ca asa e la moda, si urmareste sexul.
2:Incearca sa te faca geloasa, pentru ca are senzatia ca orice ar face TU ramai a lui.
3:Nu il mai lasa sa isi bata joc de tine.

2 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Te Sfatuiesc sa ti faci un prieten sau macar sa i spui ca ai un prieeten care l ai cunoscut de curind ca este foarte dragut cu tine si foarte atent este baiatul pe care l doreai sa l cunost gentil si educat! Deci incearca sa l faci si tu pe el un pic gelos eu cred ca el vrea sa te faca un pic geloasa dar se pare ca tu suferi enorm sincer sa fiu nu cred ca meriti sa ai o astfel de persoana in viata ta Pacat ca accepti un asemenea "monstru sa ti faca viata un calvar! Pacat ca nu stie sa fie educat gentil cu tine si sa te puna acolo deoparte intr un anume capitol frumos din viata lui! Dar cel mai trist si mai trist este ca tu accepti sa fi chinuita in asemenea hal! Scuza ma ca ti zic dar cred ca am dreptate in tot ceea ce am spus! Oare tu nu meriti sa fi fericita oare tu nu esti tanara si meriti sa te distrezi doar el? apropo cati ani ai?!

| BeautifulMind a răspuns:

Pai este un nesimtit care vrea sa te faca sa suferi si mai tare! trateaza cu indifereta, si ignora tot ce zice el, si mai gandete-te si ca poate inveteaza ca sa te raneasca. fa-ti un iubit si uita de el.cu timpul o sa incepi sa il urasti chiar, si eu am trecut prn asa ceva si mi-a prins bine, ca o lectie pentru viata! trebuia sa inveti sa fii dura si sa nu mai pui orice la suflet. sper ca ti-am fost de ajutor