| anonimatus1999 a întrebat:

Buna am nevie de un raspuns urgent... am intrat prima la liceul meu (sunt a 9a) si am fost rugata de directoare sa tin un discurs de ce am optat pentru acest liceu si nu prea stiu cum sa il structurez
va rog sa ma ajutati urgent

1 răspuns:
| Gogu06 a răspuns:

Introducere Cuprins Incheiere.
Iti spun cum l-as face eu. In prima parte, ma prezint, in a 2-a parte spun zona in care locuiesc si in concluzie o sa spun ca de asta am ales liceul ca este aproape de casa! Apoi le-as spune ca am glumit si ca de fapt am aplicat la alt liceu dar m-au respins, dar asta este in viata mai avem parte si de esecuri si ca speri ca nu este un liceu atat de prost precum reputatia care o are. Apoi dupa ce ai terminat, scoti telefonul sau aparatul foto si le faci o poza la toti profesorii sa ai amintire cu fetele lor cand le spui asta.