| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru.Am vrut sa demonstrez prietenei mele ca o iubesc cu adevarat, dar am realizat mai tarziu ca n-a fost o idee prea buna.Ea era dintr-un sat aflat la vreo 30 de km distanta de orasul in care locuiam eu, iar asta cam era o problema – abia ne vedeam sambata si duminica.Si,de fapt,foarte rar ne vedeam sambata,pentru ca mergea cu parintii la munca,pe camp, toata saptamana, si avea pauza doar in ziua in care ei se duceau la biserica.In fine,nu mai intru in amanunte…
Oricum eu nu am mers niciodata la ea acasa,pana intr-o zi cand m-am hotarat sa-i faca o surpriza,si am zis sa-I cunosc si parintii,si eventual sa le dau si lor o mana de ajutor,mai ales ca era sezonul de semanat.
Astfel ca intr-o zi m-am trezit mai de dimineata,m-am imbracat frumos,am luat scuterul si am plecat la drum.
Am ajuns,i-am cunoscut parintii, fratii(erau toti deja pe camp, de pe la 5 dimineata, eu ajungand pe la pranz-asa, pentru ca m-am oprit la un popas pe drum sa beau 2 beri)(de fapt 4),i-am pupat mana lui maica-sa, si chiar m-a luat valul si i-am pupat-o si pe-a lui taica-su…
In fine, dupa vreo 5 minute iubita mea m-a tras deoparte si mi-a zis sa plec.Era suparata.Am lasat si scuterul acolo,ca nu mai aveam benzina,si am plecat cu o masina de ocazie,intristat,suparat, trist…(scuze, dar am un lapsus la sinonimele de la ``trist``).
Mai tarziu m-a sunat si mi-a zis ca ne despartim.Am intrebat-o de ce, si mi-a spus ca parintii ei s-au simtit jigniti, si i-au cerut sa nu se mai vada cu mine.Am intrebat-o din nou de ce,si mi-a zis ca n-a fost problema ca am venit ``cica`` sa-i ajut la jumatatea zilei( la spartu` targului – cum se zice), dar ca nu trebuia sa vin pe scuter imbracat in costum popular si cu casca-n cap, pusa peste clop.Adica in bataie de joc, au considerat ei.
Cam asta e.
De scuteru ala imi pare rau…
Nu m-am mai dus dupa el pentru ca mi-a zis ea ca mai bine s-o las balta.Normal c-am intrebat-o iar de ce, si mi-a raspuns ca i-a auzit pe fratii ei(mai mari – 3 la numar) ca data viitoare cand mai ma prinde pe acolo o sa le pup si lor mana ``si nu numai``…
Nu stiu ce-a vrut ei sa zica cu asta, dar oricum ei n-o sa poata sa-l foloseasca.Si nu pentru ca nu avea benzina, sau ca n-am lasat cheile-n el, dar casca e la mine!
Intrebare:cum sa fac sa-mi recastig iubita?

Răspuns Câştigător
| ChristinneMih a răspuns:

Pff...nu prea pot sa inteleg reactiile care au avut loc, desi si eu sunt tot din sat, chiar au judecat gresit iar ea nu trebuia sa se lase influentata de familie. Cred ca sentimentele dintre voi trebuia sa fie mai puternice decat ceea ce considerau parintii ei. Oricum uneori stii cum e...surprizele nu sunt mereu placute. Poate ca si ea s-a simtit putin prost, nu stiu, mai bine vorbeai cu ea inainte mai ales cand vine vorba sa mergi la o fata acasa pentru prima data. In fine, incearca sa vorbesti cu ea si sa-i explici care au fost intentiile tale si ca nu voiai sa se termine asa. Incearca si fa ce stii tu ca-i place cel mai mult si fii foarte dragut cu ea, astfel ii vei mai schimba decizia si o vei face sa se gandeasca mai bine.

7 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Eu cred ca trebuia sa pui clopul deasupra la casca, ca s-ar putea ca din cauza asta parintii fetei sa se fi simtit jigniti-ca nu se vedea clopul bine. laughing
Dar era mult mai bine daca te imbracai ca un cocalar, cu blugi stramti la glezne si turul lasat, si o camasa roz, stramta si ea. Bineinteles, nelipsitii ochelari de soare, si un lant…de caine, dar din aur sa fie! laughing
Cu tinuta asta ai fi avut un succes garantat, si nunta intr-o saptamana
In concluzie, imbraca-te dupa cum e moda, si vei avea fete pe alese!
P-asta las-o, ca e mofturoasa, si prea legata de fusta mamei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E culmea cum unii chiar cred ca o intrebare de felul asta e una serioasa big grin

NOname
| NOname a răspuns:

: ))

Bine că nu le-ai adus şi un hamster cadou, că erai mâncat de tot.hee hee
Bine te-ai întors!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Bine te-am gasit.
Inca nu m-am intors...
Noutati n-am.
Nunta s-a anulat.
Sunt la masa.
Am sos pe degete.
D-aia scriu asa.
Scuze.

NOname
| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Poftă bună! Eşti scuzat.hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand, ar trebui sa o lasi mai moale cu bautura si sa fi mai sensibil, sa o cunosti mai bine.
Fiecare are obiceiurile sale, ideile si legile de aur, pe care nu le incalca nimeni, Afla care sunt ale ei in acest caz, si poate vei reusi.

| sofisis a răspuns:

Daca costumul popular i-a ofensat, du-te gol...
1. Nu ai cum sa bati un barbat gol ca asta inseamna sa te atingi de goliciunea lui iar asta e "sooo gay" - deci ai scapat de ideea cu fratii.
2.Masa(cu cratima) poate sa fie impresionata si sa o incurajeze sa te ierte.
3. Tata socru poate se simte in inferioritate si nu mai scoate nici un sunet.
4. Ea, daca te iubeste va sari pe tine ...sa te acopere, la ce va gandeati? happy Si tu o iei in brate, nu prea strans ca luati amenda de indecenta publica, o pupi si gata.Va impacati.