| noname2021 a întrebat:

Buna,am nevoie de motive pentru care nu sunt apta de a lucra noaptea.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Motivele pot fi doar medicale.
Dacă te-ai angajat pe un post în care se lucrează în 3 schimburi, acceptul cotntractului de angajare de către tine, implică acordul tău asupra regimului de muncă.
Astfel, poți să refuzi din motive personale să lucrezi noaptea, sau din motive medicale. În ambele cazuri, dacă pe un asemenea post te-ai angajat, angajatorul îți poate desface contractul de muncă.

| mgtow a răspuns:

Schimba serviciul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noaptea e cel mai fain sa lucrii.

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu poți atunci caută un loc unde să nu fii nevoită să lucrezi noaptea.