| Dazzzie a întrebat:

Am nevoie sa stiu ca maine dau teza la romana la partea de geometrie. si sunt cam praf. bineinteles ca mai repet. doar ca am nevoie sa ma lamuresc cu functiile sintactice...
adica. de exemplu cu functiile sintactice ale verbului cu tot cu intrebari. ca ale substantivului le stiu deja. mereu uit intrebarile si trebuie sa le repet daca vreau sa analizez un cuvant calumea!

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

@Dazz, l. romana nu are parte numita geometrie (asta tine de matematica)! Cred ca ai vrut sa zici gramatica!
Uite un link de pe google http://www.vladimedgroup.eu/......icale.html

2 răspunsuri:
| OHmyGosh a răspuns:

Nu exista geometrie la lb romanalaughing

| Dazzzie explică:

Da. asta am vrut sa spun... greseala!laughing
multumesc!