| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie urgenta de sfaturile voastre! Ma epilez inghinal cu bigul, dar creste f repede, si imi mai apar si domnisoarele(bubitele). Aparat nu-mi pot cumpara si nici la cosmeticiana sa merg nu-mi pot permite. ceara unde se gaseste? de unde o pot cumpara? este buna pentru zona inghinala? irita? cam cat costa? As vrea ceva sa-mi lase pielea fina si fara par pentru mult timp.multumesc anticipat! va ramun recunoscatoare! chiar sunt intr-o situatie urgentacryingcrying

6 răspunsuri:
| ioanaa a răspuns:

Gasesti cam in orice magazin ceara pentru epilat, sau benzi. Si nu sunt chiar atat de scumpe. Si crema e ok, dar efectul nu e acelasi ca la ceara.

pupimik
| pupimik a răspuns:

In magazinele cu articole cosmetice ar trebui sa gasesti ceara.Eu mi-am luat de la un depozit cu produse profesionale...si am dat pe 1 kg cam thinking 35 lei. Am pus-o la incalzit pe for... iar cand am observat s-au topit toate bucatile de ceara...am oprit focul si am lasat ceara sa se raceasca putin. Ceara poate fi refolosibila...dar...nu ti-as recomanda sa o refolosesti.Iti va mirosi casa groaznic. N-am incercat... daca nici nu vreau sa incerc laughing

| littlesunshine a răspuns:

Cumpara un tub de crema depilatoare Veet. E foare buna si nu iti creste asa de repede. plus ca iti lasa pielea foarte fina. Cumpara si tu niste crema cu extract de aloe sau galbenele.pentru zona iritata.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceara calda o gasesti la magazinele unde au cosmetice sau incearca in hypermarket-uri sigur gasesti dar trebuie sa fii foarte atenta, pentru ca nu e de gluma cu ceara fierbinte mai ales pe zona inghinala.
Nu iti recomand sa te faci cu ceara rece (nici la cosmetica nu se face asa ceva), e foarte dureros si te vei irita fooooarte tare.
Eu zic ca daca iti strangi niste banuti sa te duci la cosmetica doar pentru inghinal 1 data/luna la un coafor mai ieftin ar fi mult mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Se găsește ceară caldă la magazin, cu gramaj diferit și o recunoști după denumire: ceară depilatoare. Are și instrucțiunile de folosire.
Mare grijă la flacăra pe care o pui la încălzit: trebuie să fie o flacără mică și să supraveghezi ceara până la topire pentru a nu lua foc ceara.
După ce te-ai epilat folosește o cremă după epilat pentru a preveni iritațiile, roșeața.
Spor la treabă.
Pa, pa.

| loveanonim a răspuns:

Sa te faci cu ceraa inghinal la un coafor costa 25 de lei iar daca vrei si intre fese mai dai 5 lei in plus. te tine cu ap. o luna de zile.nu m-am facut dar vreau sa incerc pentru ca si eu ma irit foarte, dar foarte mult si nu are un aspect placut. daca ma poate ajuta cineva si pe mine sa imi raspunda la cateva intrebari? ma pot face si eu si singura acasa macar cat pot? ma irit de l ceara? multumesc mult de tot :*