| Zlatea_Diana_1995 a întrebat:

Bună, am o curiozitate dacă ați visat vreodată ceva atât de real încât sa va întrebați dacă a fost un vis sau realitate și dacă ați simțit vreodată în timpul visului sa fiți atinși și sa se simte foarte real. Aștept opiniile voastre. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

În subconștient acel lucru s-a întâmplat cândva. Împreună cu ceea ce spui că-ți dorești de la un băiat, mintea ta a creat tiparul de băiat și împreună cu senzațiile deja memorate inconștient, creierul le-a adus pe cele doua împreună.
Asta explicând rațional.
În alta ordine de idei, și eu am visat ceva asemănător cu mult timp în urma, doar ca nu vedeam fata sau corpul băiatului, doar simțeam îmbrățișarea. Și mult mai târziu când l-am cunoscut pe actualul, atunci când m-a îmbrățișat, mi-am amintit de acel vis și ce am simțit atunci.

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Am avut asemenea vise, am avut si paralizie cand eram treaz dar paralizat, vise lucide da am avut

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dupa aproape orice vis ce include persoane reale, trebuie sa ma conving daca a fost sau nu adevarat, dupa ce ma trezesc.
Asta se intampla mai ales in perioadele in care sunt foarte obosit, si am parte de stres.

| Catrice a răspuns:

Detaliază visul și te voi ajuta sa îl înțelegi happy

| Zlatea_Diana_1995 explică (pentru Catrice):

A fost unul dintre cele mai frumoase vise pe care am avut pana acum. O sa încerc să-mi găsesc cuvintele. A fost atât de frumos încât nici nu știu cum să-l descriu. Am visat un băiat necunoscut (care nu l-am văzut niciodată). Avea toate calitățile ce îmi place la un băiat. În momentul în care am sărit în spatele lui s-a simțit atât de real ca și cum ar fi în realitate. Când m-am trezit ma întreabam dacă era un vis sau realitate, dar mi-am dat seama ca asta va fi doar un simplu vis frumos care nu știu dacă se va mai repeta vreodată.

| Zlatea_Diana_1995 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Sper ca și eu o sa am norocul de a îl găsi. laughing

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru Zlatea_Diana_1995):

În subconștient acel lucru s-a întâmplat cândva. Împreună cu ceea ce spui că-ți dorești de la un băiat, mintea ta a creat tiparul de băiat și împreună cu senzațiile deja memorate inconștient, creierul le-a adus pe cele doua împreună.
Asta explicând rațional.
În alta ordine de idei, și eu am visat ceva asemănător cu mult timp în urma, doar ca nu vedeam fata sau corpul băiatului, doar simțeam îmbrățișarea. Și mult mai târziu când l-am cunoscut pe actualul, atunci când m-a îmbrățișat, mi-am amintit de acel vis și ce am simțit atunci.

| J0B0MAT a răspuns:

Da.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Eu da, în coșmarul de ieri noapte.
Am pus întrebare pe TPU, pentru detalii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visele mele au fost mereu intense.Cand eram mică, aveam nevoie de ore pana sa ma liniștesc si sa-mi dau seama ca nu se intampla iar, ca e doar un coșmar.Atingerile,senzatiile,emotiile (teama,
durere, plăcere...) le simțeam de parca ar fi fost reale.

| Zlatea_Diana_1995 explică:

Dar de atingere ați simțit asta într-un vis și sa fie ca și cum ai atins cu adevărat acel/acea lucru/persoana

| Zlatea_Diana_1995 explică:

Și dacă cum ce ați simțit atunci?