| Orannginna a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata sa fiti atat de deochiati incat sa nu mai puteti face nici 2 pasi dintr'o data? Eu am patit'o azi, daca mi s'ar fi spus nu stiu cat de mult as fi crezut. Astept si raspunsurile voastre...macar de curiozitate! happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o vorba din batrani"omul se deoache si de urat, nu numai de frumos"! ai anemie, suferi de reumatism...stii cum se numesc chestiile astea inchipuite? ipohondrie, sau mai nou, oboseala cronica.nu exista o afectiune fizica ci doar una pe care ne-o inducem singuri!

4 răspunsuri:
| arysa a răspuns:

Mereu cand ma duc la tara ma deoache o vecina si ma simt rau.Noroc ca o am pe matusa mea care ma salveaza laughing

| girlxx21 a răspuns:

"deochiul" se manifesta prin diverse simptome de la persoana la persoana...insa au fost cazuri care au dus la moarte dar foarte foarte rare asa se spune "din batrani". Nu te speria acum, si eu am fost deocheata de nenumarate ori pui pe cineva sa te descante si iti vei revenii!

| RuSuLeTzZz a răspuns:

Nu. dar pot spune ca eu te-am deochiat laughing

| w1zz a răspuns:

Mmm nu stiu la ce te referi dar da cred ca mi s-a intamplat dar cand eram bolnav eram asa de ametit incat daca mergeam 3 metri ca deam jos cu ar mi ca mergi pe o bara de 3 centimentri dar eu mergeam pe pamant