| bella931231 a întrebat:

Bună tuturor!
Azi la dus am simțit ceva ineregula la sanul stâng ceva ca o bobita mică.De obicei mi palpez la dus dar pana azi nu am simțit nimic neobișnuit.Ce-i drept mă cam și dor sanii deoarece trebuie sa apara menstruatia.Totuși ce am simțit sa fie nodul? Sunt foarte speriata. Aștept răspunsurile voastre. Dacă a mai fost cineva cu aceeași problema aștept mesaj.
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Dacă îţi apare şi te doare atunci când ţi se apropie menstruaţia, are o cauză hormonală şi nu trebuie să te îngrijoreze. Ştiu o fată care păţeşte la fel.De asemenea, pot apărea noduli la sâni din multe cauze, care sunt total inofensivi.Nu e bine să te sperii imediat şi să te gândeşti la ce e mai rău.Era o vorbă, gândul poate ucide.

| Sebastiana12345 a răspuns:

Si eu simt ..am fost la medic si e normal.e normal daca nu doare sau daca nu te irita deranjeaza