| NCL a întrebat:

Buna am o int. La o lampa cu neoane de 18 watt [2 becuri x 9 watt ] se poate pune becuri de 24?happy pls urgent e la o lampa profesionala nail dryer[pentru uscarea unghiilor cu gel on the phone funda vot etc...

Răspuns Câştigător
| mikkhhell a răspuns:

Nu se pot pune becuri cu incandescenta ci doar tuburi de neon, daca nu gasesti tuburi de 9 watti le poti inlocui cu tuburi cu puterea cuprinsa intre 9 si 15 watti, dar sa aiba aceeasi lungime.