| Emilia31 a întrebat:

Bună, am o întrebare care se adresează tuturor oamenilor care iubesc bucătăria românească, care este preparatul preferat de voi?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Preparate cu adevarata traditionale nu prea avem. ca sunt multe adunate de pe la cine ne a mai trecut meleagurile.

da cred ca papanasii sunt totusi romanesti cu adevarat si imi plac

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Buna intrebare. O friptura de purcelus de lapte, daca stau sa ma gandesc mai bine acum. Pfai.
Dar asta ca fel principal.

| SilentRain a răspuns:

Mâncare de cartofii, varză cu costite afumate si sarmale