| AlexiaClaudia a întrebat:

Am o intrebare pentru fete. Eu am menstruatie si vreau sa merg maine la Inviere, si ma intrebam daca pot sa particip la slujba, si daca da, trebuie sa nu mai pup icoanele?

Răspuns Câştigător
| TinaDoll2022 a răspuns:

Fetelor,nu are nicio treaba! Pe timpuri se spunea cand estila ciclu femeile sa nu se duca in biserica pentru nu a pata podeaua cu sange.Dar acum ca avem multe metode de igenizare...nu are nicio treaba.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și ce treabă are una cu alta?
Ai grijă să nu te murdărești.
Pa, pa.

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Si eu sunt in aceias situatie, si nu stiu ce sa fac.

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Dar nu cred ca este pacat. Eu stiam ca nu ai voie sa atingi/pupi icoanele. Si ca nu ai voie sa intri in Biserica atunci cand esti lauza.thinking

| catalin02 a răspuns:

DA poti participa la slujba si da trebuie sa pupi icoanele!(is baiat dar dau la medicina)BFT

| AsianGirl a răspuns:

Si eu sunt tot pe stop, dar orice ar fi mă duc... părerea mea este ca poți participa atâta timp cat ești credincioasa