| VoiceWithin a întrebat:

am o intrebare, te doare cand te duci sa iti faci pierce in buza? vreau sa imi raspunda cineva care are, si vreau sa stiu daca se da cu pistolul, deci doare sa iti faci gaura un buza?

3 răspunsuri:
| Roxy a răspuns:

Ciao:*
Pai si eu mi-am facut singura pierce in buza ...si m-a durut deoarece buza are mai multe straturi de tesut si pana ce le sectionezi pe toate dureaza un pic(asta daca ti-ai pierdut si tu mintile ca si mine si ti-l faci direct cu pierce-ul)
Dar la salon o sa til faca cu o branula(e un ac cu o gaura mai mare prin care sa intre pierce-ul)...
Cu pistolul nu til face nimeni deoarece cu pistolul se face doar in ureche...si in plus nu e igienic pentru buza:D
La salon s-ar putea sa te anesteziene cu un spray(lidocaina de obicei)si dupa aceea sa iti bage respectivul ac prin buza si dupa pierce-ul...
Oricum eu am avut de 3 ori pierce in buza si l-am scos dupa vreo cateva ore(toate facute de mine)...
Nu m-am infectat dar mi s-a umflat putin buza.am renuntat la el deoarece era riscul sa imi sparg dintii cu el(cand vb sau iti musti buza din greseala)si tin la dinti mei:D
http://www.youtube.com/watch?v=kphu1FQmWTU
Cam asa face un profesionist:)
Sfat:du-te la un salon si ca sa fi sigura uitate la o procedura si daca esti multumita fa-ti daca nu nu iti faci:P
Eu am avut si am ramas cu o cicatrice extrem de mica si nu se vede deloc. Dar gandeste-te bine inainte sa iti faci asta...
Si ai grija sa fie totul steril deoarece poti sa te trezesti cu sida sau cine stie ce infectie :D
Take care!:*

| yuhu a răspuns:

Uite niste sfaturi http://cafter.wordpress.com/

| Toxxicc a răspuns:

Pe dracu! Nu doarestraight faceO sa simti doar o impusatura mica...(daca mergi la salon) Daca ti`o faci tu singura sau altcineva care a facut`o doar de cateva ori in viata lui, clar o sa doara pik...sau in orice caz ti se infecteaza.Deci cel mai sigur ar fi sa mergi la salonhappy. Acolo sunt oameni priceputi in asa cevawinking