| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica problema! Am 16 ani jumatate si cam de cand am început scoala am slăbit destul de mult. Aveam 52 de kg iar acum am în jur la 48. Eu invat dimineața si ajung acasa pe la 3, nu mănânc nimic mai toată ziua, doar câte un baton de cereale sau niste fructe, apoi mai mănânc seara pe la 5, 6. Ce as putea sa-mi iau sa mănânc la scoala astfel incat sa fie echivalent cu un mic dejun sănătos? Menționez ca nu-mi plac fastfoodurile, iar dimineața înainte sa plec la școală nu pot mănânca nimic, ma trezesc la 6 și nu prea am timp. Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să îți iei de acasă pachet, nu poți sta așa.

| Teo29 a răspuns:

Fa-ti un smoothie, cumpara aparat ca sunt la promotie pe eMAG, ia-ti fructe din piata si dimineata pune si legume si fructe si bea-l. O sa te simti grozav, si vei avea energia necesara.