| anonim_4396 a întrebat:

Sa va spun ce program as vrea sa urmez: ma trezesc la 5 sau 5:30 dimineata, mananc ceva daca am timp, plec la scoala, la 11 mananc o banana sau un mar, vin acasa, mananc ceva, fac miscare 30 de minute, dorm jumatate de ora si apoi imi fac temele si invat pentru a doua zi, ma cul la 9, 9:30 sau cel tarziu 22:30 seara. ce parere aveti"" voi avea un stil de viata sanatos sau voi deveni o leguma vestejita"

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Da, pare ok. Desi 5.30 este un pic cam devreme. Insa incearca sa iti faci timp mereu dimineata, pentru un mic dejun copios. Pentru ca masa de dimineata iti asigura energia pe intrega zi.

| Gatsby a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Daca as manca copios dimineata ar trebui sa ma trezesc si mai degraba ca sa am timp sa ma pregatesc pentru scoala, si ar mai fi o problema: eu mananc doar legume si fructe si oua, branza, lapte, nimic prajit si paine deloc, la noi in frigider nu prea se regasesc alimente sanatoase

| OoBunnyoO a răspuns (pentru Gatsby):

Faci cum crezi, insa este foarte important sa mananci bine dimineata. In primul rand pentru ca iti mentine greutatea, deoarece nu vei simti nevoia sa mananci pe seara (atunci cand se depune mai repede) si in al doilea rand pentru ca iti asigura energia pe intreaga zi si nu te vei simti obosit/a.

4 răspunsuri:
| DEOVERPASS a răspuns:

Mi se pare ultra bine decat la mine
Eu ma trezesc la 13:30 merg la scoala la 16:00 vin acasa la 22:00
imi fac temele
mananc
si dupa ma culc pe la 3 ca temele dureaza vreo 5 ore
mai stau unpic pe laptop si ma culc la 5:30 cand te trezesti tu si tot asa
apropo mananc mere'n draci am mancat ieri vreo 5 mere
laughing

| Yoniix a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui sa mananci ceva consinstent dimineata, pentru a nu a mai avea devoie sa manaci la 11 decat daca iti este foamne.