| Bubu9110 a întrebat:

Am o prietena caruia parintii nu ii dau libertate. Adica daca vrem sa iesim toata clasa pana la un suc, i-se interzice. Acum cateva saptamani am iesit la un picnic. Trebuia sa ma rog eu cu o colega de mama sa pentru a o lasa... si a lasat-o. Ce credeti ca ar trebui sa faca? Dau fundita pentru cel mai bun raspuns.

3 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Sa-si ceara libertatea. Cred ca ea este ceva mai mare acum se poate descurca si singura cand iese pe afara, nu trebuie sa ceara mereu voie mamei ei.
Spune-i ca trebuie sa poarte amandoua o discutie ca de la mama la fiica si sa lamureasca chestia asta.
Daca nu se rezolva nici asa, chiar nu stiu ce altceva ar putea face. straight face

| Cristianne a răspuns:

Parintii ei pb ca vor sa fie in siguranta. ea ii poate spune mamei sale ca vrea sa fie ca toti ceilalti.libera

| Gospell a răspuns:

Pai. pana la 18 ani nu prea are ce sa faca. totul trebuie sa se supuna parintilor. Iar de la 18 ani poate face ce vrea fara acordu parintilor.
Dar. poate parintilor ei le este frica sa nu se intample vreo nenorocire, pentru ca rautati se afla la fiecare colt de strada.