| anonim_4396 a întrebat:

Sunt si eu in "aer" de vreo luna. Prima oara mi-a zis ca sunt draguta, nu stiu ce. ca el are prietena au trecut zilele si cand iesea din clasa se uita la mine. Daca il intrebam de ce sau daca ma place schimba subiectul. Pana acum cateva saptamani, cand nu a mai iesit din clasa, a cunoscut-o si pe prietena mea cu care vad ca ar vrea sa ma faca geloasa... In urma cu cateva saptamani el era cu o colega de-a mea, dar numai e, oricum nu a fost prea serios. Prietenei mele, i-a spus fata asta cu care a fost el, Alexandra ca baiatul i-a zis ei ca ma place pe mine. Pe mess, mi-a spus si el ca ma place. A bagat la status tbx numele meuhee hee cand l-am intrebat a zis ca nu eram eu, alta fata cu acelasi nume, dupa aia a zis ca a glumit! La scoala nu prea sta cu mine, ma evita, miecuri cand am plecat m-a privit in ochi si l-am privit si eu dar nu am mai schimbat privireahee hee si a zambit. Astazi, trebuia sa mergem la film cu scoala dar, aseara mi-a zis ca el numai vine. Eu i-am zis sa faca ce vrea, si ca eu vroiam sa stea cu el dar cam asta stie sa faca. Mi-a raspuns rece, cu : vai ce sa zic, faci ce vrei. Lasa-ma! Eu i-am scris bine, si un alt mesaj : Cand te hotarasti ce vrei, anunta-ma! A mai intrat pe messenger dar nu a mai raspuns. Intre noi fata in fata nu sunt decat privirile care spun totul, restul s-au intamplat numai pe messenger! Cand vreau sa ii spun, nu am ocazia.
Cum sa ma port cu el? Mai ales dupa cele intamplate aseara... Cum ar fi mai bine sa-i scriu, sa-i vorbesc, ca mi-a zis odata ca gandesc zici ca am 30 de ani.
Sfaturiiiii!

10 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Dai cu jet
vrea doar sa te Fu7@ o data si atat -.-
Dupa se duce la alta'
Tu gandesti bine...
pacat ca putine fete gandesc ca tine sad

| Ady00pk a răspuns:

Consulta o carte de gramatica! sunt sigur ca putini ti-au inteles povestea.

| xXBernaXx a răspuns:

Poi gandesti foarte bine, parerea mea.big grin Ar trebui sa vorbesti cu el sa vezi daca te place, atunci sa continuati si sa vorbiti si nu numai pe mess ci si la scoala sau in alte locuri. Daca nu te place ar trebui sa i llasi si sa nu te mai uiti dupa el, sa il uiti... Daca iti spune ca esti draguta, dar ca are prietena ii spui daca o lasa si te alege pe tine sau o pasteaza pe ia? daca o pastereaza trebuie sa iti gasesti alt baiat. Sper ca te-am ajutat.big grin funda plssss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ady00pk
poate logica scrisului nu a fost tocmai legata. dar vreo greseala gramaticala nu prea vad thinking
Mersi pentru sfat, sigur il voi urma raised eyebrows.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vaaaaii cat romantism. dar atat.actiune nimic. tacere totala, bungheala unul la altul; ca doi manechini, si timpul trece, curge si curge.si cu el si viata noastra.si a voastra. voi traiti sau muriti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este posibil sa vrea sa isi bata joc de tne...asa is baietii, lasa-l pe el sa faca primul pas, oricat l-ai iubi BAIETI TOT BAIETI raman

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bai, nu ma mai luat cu prostii! baiatu' are doar 13 ani, si eu la fel! E doar o mica iubire intre doi copii atat! Nu ma mai luati cu nu stiu ce prostii de oameni de 20 ani.
E un baiat cuminte, are numai 8. 9. 10!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca face de astea sau poate nu are curaj sa-ti spuna-n fata insista tu poate poate cine stie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa-i scrii pe mess, si sa incerci sa initiezi un dialog care sa lamureasca lucrurile. Inteleg ca tie iti place de el si e normal sa ia o deczie. Daca el se eschiveaza nu are rost sa te cramponezi. Viata merge mai departe.

| catalin_3343 a răspuns:

Ma zana mea nu mai are rost sa mai incerci ca el e cu mai multe fete de o data si asta nu e bine daca vrei o relatie ma gasesti mes cu id rosini_catalin