| pisyka a întrebat:

Buna,

Am o problema cu un laptop Dell, mai exact e vorba de anumite caractere de pe tastatura. Daca vreau sa tastez, de exemplu ghilimele, apas Shift si tasta respectiva, dar ghilimelele nu apar. daca mai apas o data, imi apar de 2 ori. Si daca apas o singura data si nu apar, dupa ce mai tastez o litera sau ceva apar si ghilimelele. Aceeasi problema o am si cu cu caracterul ^ (desupra tastei 6). Tasta 6 merge ok, dar daca apas Shift am aceeasi problema.
Va rog sa ma ajutati!

4 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Cred ca ai un betesug de tastatura .www.okazii.ro vezi ca ai si firme care le repara (inloc tastat) daca ai putina indeminare si un manual de service al modelului respectiv ii inlocuiesti singur tastatura.Pe okazii cauta pe doctor laptop il gasesti la reparatii laptop pui o intrebare si vei primi raspuns cauta preturi la SH ca sunt bune

| pisyka explică (pentru Urzi23):

Mersi... laptopul e in garantie inca... ma gandem sa nu fie de vina vreo setare ceva. Ms!

| pisyka explică (pentru Urzi23):

Am rezolvat problema, era de vina o setare... asa cum am banuit! oricum, mersi pentru ajutor!

| Urzi23 a răspuns (pentru pisyka):

Ma bucur sa il stapinesti sanatoasa si sa il ai de mare ajutor. Pentru laptop este buna masuta cu ventilatoare care se monteaza sub el pentru o racire eficienta.cea mai buna este cea cu alimentare din priza ca mobilul