| blackeyes90 a întrebat:

Am o problema! Eu de fel sunt mai timida nu prea vorbes urat sau cand asist la discutii despre sex ma rusinez. Prietenul meu vrea sa vorbesc mai mult sa-i spun vorbe frumoase sa-l alint si alte alea sa-i spun cum ma simt cand sunt cu el ce simt. Eu sincer nu prea stiu ce sa zic. As vrea sa fiu mai tupeista dar nu stiu cum. El intelege ca sunt mai timida si nu ma preseaza dar cate-o data e jenat cand intervine pauza aceea. Dati-mi un sfat va rog! Dar fara prostii.

Răspuns Câştigător
| aliybella a răspuns:

Nu ai incredere in tine, de aia esti timida. incearca sa fii mai deschisa dar cu tine insati. Danseaza in fata oglinzii, canta cu voce tare fara rusine cand esti singura dupa aia incearca sa gandesti cu voce tare, o sa vezi daca incepi cu astea o sa prinzi incredere in tine si o sa incepi sa vorbesti mai mult sa-ti exprimi sentimentele prin vorbe

3 răspunsuri:
| SashaPieterse a răspuns:

In primul rand ca sa nu fii timida trebuie sa fii putut macar o singura data sa spui lui tot ce ai pe suflet. Apoi vei vedea ca te schimbi in bine.Incearca sa nu ai secrete.Asta te va ajuta mult.Crede-ma, si eu eram asa dar acum cum crezi ca fara sa ma impinga nimeni din spate, in prima zi in care mi-a placut de un baiat i-am si spus-o si am aflat ca si lui ii place de mine.
sper ca te-am ajutat!

| Angeline a răspuns:

Incearca sa ii raspunzi prin limbajul corpului, cand te intreaba ca ce simti fata de el, daca ti rusine sa vb, incearca sa il atingi pe mana sau pe gat sau pe obraz, sau sa il saruti, si incearca sa fii mai deschisa, si daca chiar esti foarte timida in preajma a mai multor persoane, zambesti daca ti se afirma ceva, si incerci sa fi si tu macar prezenta cu un zambet, sa nu spuna lumea ca esti extraterestra, succes cu timiditatea ta, dar iti spun ca nu merita sa fi timidahee hee

| swedishman a răspuns:

Pai ca in mo si foca te adaptezi la mediu cu toate ca tie mai greu la inceput.mai greu va fi dupa sa incerci sa te opresti din stilu asta care mi se pare destul de vulgar pentru o persoana care se respecta